Nowy tor powstanie na terenie ośrodka szkoleniowego Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach koło Poznania, gdzie odbędzie się piąta runda krajowych mistrzostw PRX, runda Pucharu Polski oraz eliminacja mistrzostw Europy Strefy Centralnej (CEZ). Po odbudowaniu toru w Toruniu w 2013 roku, będzie to drugi obiekt, który otrzyma homologację do rallycrossu za sprawą działań RC Promotor Polska.

Za sprawą zawodów CEZ zobaczymy rywalizację kierowców z Austrii, Węgier, Czech i Niemiec. Zmierzą się oni z najlepszymi kierowcami z Polski. Ostatnia runda CEZ w Polsce została rozegrana w 2011 roku na torze w Słomczynie.

Nowy tor w kalendarzu to główny cel promotora, aby rallycross rozszerzył się na nowe tereny, dotarł do nowej publiczności i przyciągnął kolejnych zawodników.

Krzysztof Skorupski RC Promotor Polska: - Chciałbym bardzo podziękować ośrodkowi Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach za to bardzo pozytywne podejście do wizji budowy toru do rallycrossu. To wspaniały obiekt i myślę, że nitka rallycrossowa będzie bardzo ciekawa i przysporzy mnóstwo emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom podczas kolejnej rundy PRX Mistrzostw Polski. Dodatkowo będzie to również runda CEZ, więc nasi zawodnicy będą mieli okazję porównać swój poziom z najlepszymi z Europy centralnej. Ostatnio runda mistrzostw CEZ odbyła się w naszym kraju 5 lat temu, świadczy więc to o sukcesie działań mających na celu przywrócenie świetności rallycrossu w Polsce. Również cieszymy się bardzo z nawiązanej  współpracy z Automobilklubem Małopolskim w Krośnie, który będzie organizatorem tej imprezy. Zapowiadają się świetne zawody!

Tomasz Czopik, Prezes Zarządu Sobiesław Zasada Centrum: - Bardzo nas cieszy rozwój rallycrossu w Polsce i coraz większa popularność tej dyscypliny na świecie. Jestem przekonany, że w perspektywie kilku lat rallycross zacznie dominować na  krajowym rynku sportów motorowych a na starcie zawodów coraz częściej pojawiać się będą moi koledzy z rajdów. Poziom organizacyjny i sportowy będzie stale rosnąć a to mam nadzieję, przełoży się również na zainteresowanie sponsorów i mediów. Dla mnie rallycross to bez wątpienia najbardziej medialny sport motorowy. Mając  więc na uwadze możliwości naszego ośrodka nie mogliśmy odmówić kolegom z RC Promotor Polska. Mamy nadzieję na świetne zawody inauguracyjne na początku września i następne udane rundy w kolejnych latach. Chciałbym, żeby Bednary były stałym punktem w kalendarzu Rallycrossowych Mistrzostw Polski a w szerszej perspektywie także Mistrzostw Europy i Świata.

Źródło: autoklub