28-letni Belg Steve Ramon okazał się najszybszy wśród startujących i zajął pierwsze miejsce na podium. Zaraz za nim uplasował się Francuz Arnaud Demeester, a trzecie miejsce przypadło Belgowi Johanowi Boonen.

Red Bull Knock Out to zawody motocrossowe, których format dopuszcza jednoczesny start amatorów z profesjonalistami, co sprawia, że cieszą się one dużą popularnością zarówno wśród zawodników, jak i publiczności.

Dla uczestników haska plaża zamieniła się w prawdziwy poligon motocrossowej walki. TJ, amator dyscypliny, startujący z numerem 387 powiedział:

- Udało mi się wytrzymać godzinę, było to naprawdę okropne, zostałem dosłownie znokautowany...

Wyścigu nie ukończyło wielu startujących profesjonalistów m.in.: David Knight (Wielka Brytania), Marc de Reuver (Holandia) czy Timotei Potisek (Francja). Każdy z nich przez pewien czas był na prowadzeniu, jednak problemy techniczne z maszynami uniemożliwiły dalszą rywalizację. Nawet Jurgen van den Goorbergh, najtwardszy zawodnik z Bredy, który przygotowuje się do rajdu Dakar, ukończył wyścig dopiero na 51. miejscu.

W tym unikalnym i wyjątkowo trudnym motocrossowym wyścigu plażowym może wziąć udział każdy, kto posiada odpowiednio dużo odwagi oraz motocykl crossowy. Nawet, jeśli ktoś nie zgłosił odpowiednio wcześnie swojego udziału w zawodach, to mógł na kilka godzin przed zawodami zadzwonić do organizatorów i otrzymać pozwolenie na start - najlepszym przykładem na to jest zwycięzca tegorocznej edycji, Steve Ramon, który decyzję o uczestnictwie w Red Bull Knock Out podjął w ostatniej chwili.

- Termin zawodów nie był dla mnie korzystny, dlatego decyzja zapadła tak późno - mówił. Pokonałem trasę jadąc swoim tempem, starałem się nie przeciążać maszyny. Podstawa to koncentracja," powiedział belgijski zawodnik, który w 2006 roku zajął drugie miejsce.

Tak jak ubiegłoroczna edycja, ta również ściągnęła na plażę Scheveningen tłumyfanów. W listopadową niedzielę zawody Red Bull Knock Out zobaczyło na żywo 150 000 widzów.

650 zawodników z 8 krajów, wśród których znalazło się aż 50 najlepszych motocrossowych riderów, stoczyło ciężką batalię nie tylko w walce ze sobą, ale również z przeciwnościami natury. Piach, morze i wiatr stały się naturalnymi eliminatorami w Red Bull Knock Out.

Wyniki Red Bull Knock Out 2008:1. Steve Ramon;2. Arnaud Demeester;3. Johan Boonen.