Zgodnie z decyzja kierownictwa zespołu Red Bull Racing Danił Kwiat został przeniesiony do Torro Rosso, który jest zapleczem pierwszego teamu. Miejsce Kwiata zajmie Max Verstappen, kierowca uważany za jeden z największych talentów Formuły 1.

Podczas ostatniego Grand Prix Rosji Danił Kwiat już na początku wyścigu dwukrotnie wjechał w bolid Ferrari, prowadzony przez Sebastiana Vettela. Niemiec musiał wycofać się z wyścigu, gdyż bolid Ferrari po zderzeniu z barierą ochronną został kompletnie zdemolowany. Vettel otwarcie krytykował swojego rywala, który już po raz kolejny w tym sezonie uszkodził jego bolid.

- Max pokazał, że jest znakomitym młodym talentem - mówi Christian Horner. - Jego jazda w Toro Rosso robiła wrażenie. Cieszymy się, że możemy dać mu szansę startów w Red Bull Racing. Mamy tę korzystną sytuację, że wszyscy czterej kierowcy - w Red Bull Racing i Toro Rosso - posiadają długoterminowe kontrakty z Red Bullem, a zatem możemy przesuwać ich pomiędzy zespołami. Daniił będzie mógł nadal rozwijać się w Toro Rosso, znanym sobie zespole. Otrzyma tam szansę odzyskania formy i pokazania swojego potencjału.