• Bezpłatna aplikacja yanosik pokazuje aktualizowane przez kierowców ceny paliw na poszczególnych stacjach
  • Najtańsze paliwo w Polsce znajdziemy teraz w Sosnowcu. By trochę zaoszczędzić, zwykle warto szukać stacji paliw przy supermarketach i na obrzeżach miast
  • Średnia cena paliw na stacjach w Polsce dochodzi do 6 zł
  • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Różnice pomiędzy cenami paliw na poszczególnych stacjach potrafią być naprawdę gigantyczne, mogą one sięgać nawet kilkudziesięciu proc. Warto więc korzystać np. z aplikacji yanosik, do której kierowcy dodają codziennie aktualne ceny paliw. Możemy w ten sposób dowiedzieć się, gdzie w danej miejscowości w tej chwili paliwo jest najtańsze. Ceny paliw na danej stacji potrafią zmieniać się nawet kilka razy dziennie, ważne jest zatem, by cenom przyglądać się regularnie.

Zobacz też: To ma być sądny dzień dla polskich kierowców. Wtorek może przynieść przełom w cenach paliw

Najniższe ceny paliw w Polsce. To tu zapłacisz najmniej

W których miejscach Polski będziemy mogli zatankować najtaniej? Zgodnie z danymi podanymi przez serwis cenapaliw.pl, najmniej za paliwo zapłacimy w tej chwili na stacji paliw MAKRO w Sosnowcu (ul. Jana Długosza 80). Za jeden litr paliwa będziemy musieli tam dać 5,60 zł. Niewiele więcej (5,65 zł) trzeba będzie zapłacić na stacji paliw Shell w Katowicach przy centrum handlowym Silesia (ul. Ściegiennego). Tanie paliwo (5,67 zł za litr) znajdziemy także w Żarach (województwo lubuskie) na stacji paliw WATIS (ul. Ułańska 2). Tylko minimalnie droższe paliwo kupimy w Mysłowicach przy komisie samochodowym na stacji paliw Olma Oil (ul. Obrzeżna Północna 24). Będzie nas ono tam kosztowało 5,69 zł za litr. W Warszawie z kolei najtaniej zatankuje się na Żeraniu, na stacji Auchan przy ul. Modlińskiej 6 - 5,74 zł za liltr.

Paliwo najtańsze przy supermarketach i na obrzeżach miast

Wzrosty cen paliw skłaniają kierowców do kombinowania, żeby zaoszczędzić podczas tankowania na stacjach. Istnieje kilka prostych sposobów na to, by robić to automatycznie. Warto np. korzystać ze stacji paliw znajdujących się przy supermarketach lub na obrzeżach miast, z dala od centrum. Dobrą praktyką jest także omijanie stacji znajdujących się blisko autostrad i szukanie miejsc, do których dojazd jest utrudniony.

Różnice w cenach paliw na konkretnych stacjach wynikają z szeregu różnych czynników. M.in. z kategorii drogi, przy której znajduje się dana stacja. Zdecydowanie najwięcej trzeba zapłacić za litr paliwa (i nie tylko) na koncesyjnych stacjach ulokowanych przy autostradach.

Zobacz też: Spieszcie się tankować – tak szybko drożeją paliwa! Zwłaszcza LPG

Rekordowa cena hurtowa paliw w historii Orlenu

Jak poinformował wczoraj Business Insider, Orlen ogłosił rekordową cenę hurtową paliw w swojej historii. Zgodnie z opinią Urszuli Cieślak, analityk BM Reflex, średnia cena na stacjach w Polsce może przebić 6 zł już w okolicach 20 października 2021 r. Głównym powodem jest wystrzał notowań ropy naftowej, która nie zatrzymuje się na siedmioletnich rekordach. Ponadto błyskawicznie drożeją biokomponenty.

- powiedziała Urszula Cieślak, co podał dalej "Business Insider".

Zobacz też: Google Maps wybierze drogę tak, by oszczędzić paliwo