Robert Kubica, wspierany przez Orlen Team, pojedzie 600-konnym prototypem Oreca 07 Gibson kategorii LMP2. Samochód pojawi się na torze w oklejeniu spółki PKN Orlen. Wyścig odbędzie się na Daytona International Speedway na Florydzie, gdzie od 1962 r. rozgrywają się 24-godzinne maratony samochodów sportowych. Oprócz Le Mans to bez wątpienia jeden z najważniejszych wyścigów długodystansowych na świecie.

Zmiennikami Roberta Kubicy będą Duńczycy: Anders Fjordbach i Dennis Andersen oraz znany z serii DTM – Ferdinand Habsburg. Jak na razie będzie to prawdopodobnie jednorazowy występ, ale polski kierowca nie wykluczył, że nie wróci do nich w przyszłości. Wiadomo już jednak, że plotki wiążące Roberta Kubicę z serią NASCAR były przesadzone.

W tym roku format amerykańskiego wyścigu długodystansowego będzie nieco inny niż dotychczas. Tydzień wcześniej odbędą się oficjalne testy, a następnie teamy wystartują w stuminutowym wyścigu kwalifikacyjnym. Jego wynik zadecyduje o ustawieniu na polach startowych do finalnej rywalizacji, która odbędzie się z 30 na 31 stycznia 2021 r.