Nowy SEAT Ibiza pokonał rywali i został nagrodzony prestiżową „Red Dot Design Award” w kategorii „Wzornictwo Produktów 2009”.

Nagrodę „Red Dot” przyznano za wyjątkową jakość modelu Ibiza SC, natomiast pięciodrzwiowa wersja Ibizy została wyróżniona tytułem „Best of the Best” za wzornictwo. Wzornictwo jest bez wątpienia jednym z głównych atutów nowego modelu SEAT-a. Nowa Ibiza jest pierwszym modelem zaprojektowanym zgodnie z koncepcją „Arrow Design" („wzornictwo strzały"), której charakterystyczną cechą są nisko umieszczone przednie reflektory i atrapa chłodnicy. W sylwetce pierwszego modelu produkcyjnego zaprojektowanego przez Luca Donckerwolke po objęciu przez niego stanowiska Dyrektora ds. Projektowania w firmie SEAT uwagę zwraca także profil z nową wersją „dynamicznej linii”, biegnącej przez cały bok samochodu, oraz imponującymi błotnikami i nadkolami o atrakcyjnym kształcie.

O tegoroczną nagrodę „Red Dot Design Award”, przyznawaną przez niemieckie Centrum Projektowe Nadrenii Północnej-Westfalii, walczyło 3231 produktów z 49 krajów w 17 kategoriach. 27-osobowe jury postanowiło wyróżnić nową generację modelu SEAT Ibiza za innowacyjność, funkcjonalność, jakość, ergonomię i wkład w zrównoważone wykorzystanie zasobów środowiska naturalnego.

Nowy SEAT Ibiza jest obecnie dostępny z nadwoziem trzy- i pięciodrzwiowym, w sześciu wersjach silnika, w tym trzech benzynowych i trzech wysokoprężnych, oraz – jako pierwsze auto w tym segmencie – z siedmiobiegową przekładnią DSG. Bogate wyposażenie standardowe obejmuje takie elementy jak ABS, ESP z TCS + EBA, dwie czołowe poduszki powietrzne, poduszki powietrzne ochraniające głowę i klatkę piersiową, układ ułatwiający ruszanie pod górę oraz system ostrzegania o spadku ciśnienia w ogumieniu.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29 czerwca w Teatrze Aalto w Essen (Niemcy).

"Red Dot Design Award" jest nagrodą przyznawaną od roku 1955 pod przez Centrum Projektowe Nadrenii Północnej-Westfalii w Essen i należy do największych, najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień tego rodzaju na świecie. Decydujące kryteria przyznawania nagrody to innowacyjność, funkcjonalność i jakość danego produktu.