Tym razem podczas oficjalnych testów Formuły 1 w Barcelonie, które odbędą się w połowie listopada w Silverstone. "Seb" wsiądzie do bolidu Red Bulla.

W ubiegłym roku Sébastien miał okazję poprowadzić bolid Renault podczas sesji testowej. Ale warto przygnieć, że w sezonach 2005 i 2006 startował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, tak więc start w wyścigach nie jest dla niego całkowitą nowością.

Red Bull sponsoruje fabryczny zespół Citroena w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Dla uczczenia rekordu wszechczasów Francuza, postanowiono uhonorować kierowcę i sprawić mu niespodziankę zapraszając na jazdy podczas oficjalnych testów F1.

- Jestem ogromnie zaszczycony prezentem Red Bulla, który ma uczcić mój piąty tytuł - powiedział Sébastien. Już miałem szansę testowania bolidu Formuły 1 w ubiegłym roku, ale w tym roku okoliczności będą trochę inne. Będę musiał odnaleźć się pośród regularnych kierowców F1 podczas oficjalnych testów. Mam nadzieję, że nie zrobię z siebie głupka! Chciałbym także uporządkować wszelkie spekulacje na temat ewentualnego przejścia do F1 w przyszłym roku; zdecydowanie będę jeździł Citroenem C4 WRC w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata.”