Ponadto zarówno na hali, jak i na parkingu zewnętrznym można było zobaczyć wiele stuningowanych aut właścicieli prywatnych. Większość z nich stanęła na macie podczas eliminacji konkursu Wojna Północ-Południe, gdzie wyłoniono najlepsze auta z południa Polski. 3 Sound of Tuning 2009 będzie również obfitować w wiele atrakcji i niespodzianek.

Już wiemy, że na targach rozegrane zostaną zawody car audio. W zamian za PASCA zawody przeprowadzi organizacja EASCA (European Auto Sound Competence Association), od tego roku działająca również na terenie Polski. Będzie to I eliminacja Mistrzostw Polski Car Audio. Podczas dwóch dni trwania imprezy rozegrane zostaną 3 konkurencje: - EASCA SQL (Sound Quality Level) - zawody na najlepszą jakość brzmienia (odpowiednik Sound Off); - EASCA dBL (dB Level) - zawody na najgłośniejszy system audio (podobne do ESPL); - dB Drag - zawody na najwyższy poziom ciśnienia akustycznego w aucie.

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie www.easca.pl. W imieniu organizatora zapraszamy kluby tuningowe oraz niezrzeszonych właścicieli stuningowanych aut do udziału w targach i zawodach. Więcej informacji: www.soundoftuning.pl; biuro@soundoftuning.pl