Jak przekazała policjantka, mężczyzna zgłosił się na policję, ponieważ - jak twierdził - na terenie Targówka został mu skradziony ford. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału mienia na Pradze-Północ i policjanci z grupy operacyjnej "Skorpion”.

"Zgodnie z informacją uzyskaną od pokrzywdzonego, do kradzieży miało dojść na początku stycznia br. Policjanci prowadzący to postępowanie, kierując się zawodowym doświadczeniem, zwrócili uwagę na kilka nieścisłości w zawiadomieniu 20-latka" – przekazała sierż. szt. Irmina Sulich.

Jak się potem okazało, mężczyzna wszystko wymyślił, a policjanci mają do czynienia z tzw. "zgłoszeniówką". Funkcjonariusze ustalili bowiem, że 20-latek rzekomo skradzionym pojazdem najpierw spowodował kolizję, po czym uciekł z miejsca zdarzenia, pozorując włamanie do samochodu przez wybicie szyby.

"Postępowanie w sprawie kradzieży zostało umorzone, a materiały przekazano do prokuratury. 20-latek odpowie za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań" – podała sierż. szt. Irmina Sulich.