Adam Małysz i Rafał Marton awansowali dziś na 4. pozycję w Pucharze Świata oraz utrzymali się na podium w klasyfikacji CEZ – tym razem na 3. miejscu. Mamy cały ORLEN Team na pudle! – komentował Rafał Marton bezpośrednio po rajdzie.

Ten dzień zdecydowanie należał do załogi Dąbrowski/Czachor, która zrealizowała swoje strategiczne plany z wczoraj z nawiązką.

– Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że te zawody tak się potoczyły. Wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego, stojąc na podium w klasyfikacji mistrzostw CEZ, było czymś niesamowitym. Okazało się, że możemy być jeszcze wyżej niż planowaliśmy! – stwierdził Marek Dąbrowski. – Pojechaliśmy na tych zawodach bardzo płynne i odnotowujemy bardzo mało strat czasowych. Cieszę się, że Marek jeździ już tak dobrze – widać, że wiele wynosi z każdych zawodów i bardzo szybko się wdraża. Nie chcemy popadać w euforię, bo wiemy, że to nieprzewidywalny sport, czeka nas jeszcze sporo nauki, ale na razie wyniki są rewelacyjne. To także nasz pierwszy start w Pucharze Świata i zdobyliśmy od razu drugie miejsce! – dodał Jacek Czachor.

Adam Małysz i Rafał Marton, po wczorajszej przygodzie z wypadnięciem z zakrętu, awansowali z 6. na 4. pozycję w klasyfikacji końcowej rajdu w cyklu Pucharu Świata. W mistrzostwach Strefy Europy Centralnej CEZ są nadal na podium, zajmując 3. miejsce.

– Pomimo wczorajszej straty, udało nam się dzisiaj odzyskać dwie pozycje. Awansowaliśmy z 6. na 4. miejsce, z czego bardzo się cieszymy. Chcielibyśmy z Adamem serdecznie pogratulować rewelacyjnego wyniku naszym kolegom z zespołu – Markowi i Jackowi. To ich wielki sukces, dzięki któremu cały ORLEN Team jest w czołówce– skomentował Rafał Marton.

- To był trudny rajd. Bardzo żałuję, że przez naszą przygodę drugiego dnia straciliśmy tyle czasu – staraliśmy się go nadrobić dzisiaj, ale jeden etap to zdecydowanie za mało na duże awanse. Jedno jest pewne - mamy za sobą kolejną, dobrą lekcję jazdy! – dodał Adam Małysz.

W cyklu mistrzostw CEZ za Markiem i Jackiem uplasował się Miroslav Zapletal z Maćkiem Martonem, tracąc do zwycięzców 14 sekund. Trzecią lokatę zajęła druga załoga ORLEN Team, czyli Adam Małysz i Rafał Marton, a ich strata do pierwszego miejsca wyniosła 2’30. W klasyfikacji Pucharu Świata w rajdzie zwyciężyła rosyjska załoga Zheludov/Rudnicki, za nią uplasował się ORLEN Team – Dąbrowski/Czachor – ze stratą 7’23. Podium uzupełniła ekipa Zapletal/Marton, z czasową różnicą od lidera 7’37.

Pecha miał tym razem Krzysztof Hołowczyc, w którego Mini All4 Racing doszło do awarii skrzyni biegów, co spowodowała strate aż 49 minut i koniec marzeń o sukcesie.

Baja Poland 2013 - wyniki

1. Aleksander Żełudow / Andriej Rudnickij (RUS) - Toyota Hilux - 6:13.53.0

2, Marek Dąbrowski / Jacek Czachor (PL) - Toyota Hilux +7.23

3.Miroslav Zapletal / Maciej Marton (CZ/PL) - Hummer H3 Evo + 7.37

4.Adam Małysz / Rafał Marton (PL) - Toyota Hilux +9,53

5.Nunzio Coffaro / Daniel Meneses (YV) - Toyota Hilux +16.18

6.Piotr Beaupre / Jacek Lisicki (PL) - BMW X3 CC +29.37

7.Pal Lonyai / Zoltan Garamvolgyi (H) - BMW X5 CC +29,45

8.Leonid Ogrodnikow / Anton Nikołajew (RUS) - Toyota Hilux +38.46

9.Martin Kaczmarski / Bartlomiej Boba (PL) - Mini All4 Racing +38.57

10. Krzysztof Holowczyc / Andreas Schulz (PL/D) - Mini All4 Racing +45.32

Puchar Świata - aktualna klasyfikacja:

1. Schlesser - 125 punktów, 2. Roma - 120,3. Hołowczyc - 117, 4. Coffaro - 70, 5.Zapletal - 64, 6. Baranienko - 33, 7. ten Brinke - 32, 8. Varela - 30, Żełudow - 30, 10. Malysz - 24, 14. Dąborwski - 21, 24. Beupre - 8, 25. Kaczmarski - 7.