Pochodzący ze Śląska Szczepan Twardoch rozpoczął współpracę z Alpine Katowice, jedynym w Europie Środkowo-Wschodniej autoryzowanym salonem sprzedaży francuskiej marki aut sportowych. Do dyspozycji dostanie coupé Alpine A110S.

Przypomnijmy, że auto napędzane jest umieszczonym centralnie silnikiem R4 turbo o pojemności 1,8 l, który w wersji S rozwija moc 292 KM. To ekskluzywny, szybki – w naszym teście sprint do "setki" trwał zaledwie 4,6 s – i bardzo kosztowny samochód. Cena podstawowa Alpine A110S to obecnie 297 400 zł.

Egzemplarz przeznaczony dla Szczepana Twardocha ma piękny błękitny kolor z kolekcji Alpine Atelier – za ten limitowany lakier, nawiązujący do sukcesów sportowych Alpine'a w latach 70. XX wieku, trzeba zapłacić 8300 zł.

Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność literacką i przekładany na kilkanaście języków Szczepan Twardoch ma już swoje plany związane z nowym samochodem. "A110S aż się prosi, aby spędzić w nim dzień na torze, albo też po prostu wybrać się na przejażdżkę bez celu krętą, górską drogą" – mówi nowy ambasador marki.