Nowa generacja zadebiutowała na w kwietniowym salonie samochodowym w Pekinie, ale dopiero teraz producent pokazał wnętrze tego pojazdu. Szkoda, że nie będzie można go kupić w Europie, bo jak wiemy, Chevrolet wycofuje się z tego rynku i nie będzie już promował nowych modeli.

Natomiast z nowego Chevroleta Cruze będą mogli cieszyć się Chińczycy., gdzie auto dostępne będzie w drugiej połowie 2014 roku.

Nowa deska rozdzielcza nawiązuje do dotychczas produkowanej generacji, ale została zmodyfikowana i prezentuje się naprawdę luksusowo. Przedstawiciele Chevroleta twierdzą, że obecnie auto jest wygodniejsze i oferuje więcej przestrzeni dla pasażerów, co jest efektem zastosowania większego rozstawu osi i zastosowaniem bardziej kompaktowych jednostek napędowych.

Już dwa lata temu, podczas prezentacji konceptu Tru 140S Chevrolet przekonał się, że użytkownicy oczekują bardziej odważnego designu wnętrza. Opinie wykorzystano przy tworzeniu nowej kabiny Cruze. Design nowego Chevroleta Cruze powstał w globalnym centrum koncernu General Motors.

Centralnym elementem deski rozdzielczej jest obecnie 8-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego Chevrolet MyLink II.

Natomiast luksusowa wersja Chevroleta Cruze otrzymała gustowny pakiet skórzany z elementami chromowanymi i niebieskie podświetlenie zegarów oraz wyłączników.

Na rynku chińskim najnowsza wersja Cruze będzie dostępna z silnikiem benzynowym o pojemności skokowej 1.5 litra oraz z 1.4 Turbo, który powstał przy współpracy z chińskim SAIC.