Amerykański producent aut elektrycznych uruchomił właśnie internetowy konfigurator dla klientów z Węgier, Polski, Rumunii i Słowenii. Ceny Tesli Model 3 Standard Range Plus (zasięg 258 km) z napędem na tylne koła dla klientów z Polski rozpoczynają się od 40 380 euro. Wliczona jest opłata transportowa i koszt przygotowania dokumentów, jednak po stronie kupującego zostaje jeszcze opłacenie podatku VAT. Auta na polski rynek powstają w fabryce producenta w Holandii.

Wersja z większymi akumulatorami (zasięg 495 km) i napędem 4x4 to wydatek 48 200 euro netto. Z kolei wersja Perfomance, czyli lepiej doposażony model 3 to już wydatek 52 900 euro netto. W tym przypadku dodatkowo dostaniemy, m.in. 20-calowe koła, wydajniejsze hamulce, obniżone zawieszenie, spojler z włókna węglowego i zwiększoną prędkość maksymalną z 233 km/h do 261km/h.

Polscy klienci będą mogli też zamówić Model X (zasięg 447 km) – jego cena w wersji bazowej to 77 000 euro netto, a w rozbudowanej konfiguracji Performance 89 600 euro netto.

Przy składaniu zamówienia należy wpłacić (zwrotną) zaliczkę w wysokości 2 000 euro. Osoby, które teraz zdecydują się na zamowienie Tesli, odbiorą auta na początku 2020 roku - zapewnia producent.

Niestety, na razie najbliższy stacjonarny salon Tesli znajduje się w Berlinie i w najbliższym czasie raczej się to nie zmieni. Aktualnie jedyną poczynioną inwestycją Tesli w Polsce jest uruchomienie w Warszawie pierwszego w kraju autoryzowanego serwisu.