Mieszkaniec gminy Jarocin wybrał się do miasta, by sprawdzić, czy stał się szczęśliwym wygranym w loterii. Usiadł za kierownicą skody fabia, choć był pijany; badania wykazały 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany dzięki mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego, który stojąc na parkingu przy ul. Sienkiewicza w Jarocinie, zwrócił uwagę na dość niezręczne próby zaparkowania pojazdu przez kierowcę.

"Gdy siedzący za kierownicą skody w końcu ustawił auto, mężczyzna podszedł do niego, by sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje jakiejś pomocy. Kiedy ten otworzył drzwi, krotoszynianin natychmiast wyczuł woń alkoholu unoszącą się wewnątrz pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki skody. Kierowca auta usiłował odebrać kluczyki. Ostatecznie został zatrzymany przez wezwany na miejsce patrol policji" – powiedziała Agnieszka Zaworska.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Przez 3 lata nie będzie on mógł prowadzić pojazdów mechanicznych. Ponadto grozi mu do lat 2 więzienia.

Ładowanie formularza...