• Nowe wersje specjalne dotyczą samochodów z rocznika modelowego 2020
  • IQ.Drive znajdziemy w trzech odmianach Golfa (hatchback, kombi i van) oraz w takich modelach jak T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace oraz Touran i Sharan
  • Lepsze wyposażenie oznacza wyższe ceny. Najtańszy Tiguan IQ.Drive to wydatek 127 590 zł (bazowa wersja Trendline dostępna od 106 290 zł)

Volkswagen ma długie tradycje we wprowadzaniu limitowanych wersji specjalnych. W Polsce bez trudu wciąż można znaleźć charakterystyczne sprowadzane z Niemiec Golfy trzeciej generacji ze znaczkami Bon Jovi, Joker czy Match. Ciekawe czy po latach będzie równie łatwo trafić na tegoroczne edycje nazwane IQ.Drive oraz Offroad.

Nowe wersje specjalne dotyczą samochodów z rocznika modelowego 2020. IQ.Drive znajdziemy w trzech odmianach Golfa (hatchback, kombi i van) oraz w takich modelach jak T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace oraz Touran i Sharan. W przypadku limitowanej serii Offroad ofertę ograniczono tylko do jednego modelu – Tiguan.

Obie serie poznamy po wzbogaconym wyposażeniu i limitowanej edycji lakierów. W przypadku IQ.Drive można liczyć na pakiet systemów wspomagających kierowcę (Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania, kamerę cofania, rozpoznawanie zmęczenia kierowcy, asystent zmiany pasa ruchu i świateł drogowych, automatyczne parkowanie równoległe i prostopadłe) oraz takie dodatki jak czujnik deszczu, aluminiowe nakładki na pedały, alarm czy radio multimedialne Composition Media wraz z funkcją łączności ze smartfonami czyli App-Connect. Ponadto wyróżnikiem serii IQ.Drive ma być metalizowany lakier Petroleum oraz obręcze kół Dublin (16 i 17 calowe zależnie od samochodu).

Nieco inaczej skonfigurowano serię Offroad, którą zastrzeżono jedynie dla Tiguana. Samochód wzbogacono o czarne dodatki, czyli felgi aluminiowe Kingston (18 calowe) i obudowy lusterek (opcjonalnie można polakierować dach na czarno). Ponadto na liście wyposażenia pojawiła się dodatkowa osłona pod silnikiem, zestaw gumowych dywaników i specjalny metalizowany lakier w kolorze szarym, którego próżno szukać w innych wersjach samochodu. Podobnie jak w IQ.Drive standardowo instalowane jest to samo radio, czyli Composition Media.

Nie jest niespodzianką, że lepsze wyposażenie oznacza wyższe ceny. Najtańszy Tiguan IQ.Drive to wydatek 127 590 zł (bazowa wersja Trendline dostępna od 106 290 zł). Jeszcze droższy jest Tiguan Offroad, którego ceny rozpoczynają się 154 090 zł (2.0 TDI o mocy 150 KM). Spore różnice dotyczą także Golfa. Najtańszy Golf Trendline to wydatek 79 290 zł. Za odmianę IQ.Drive trzeba zaś zapłacić co najmniej 92 450 zł.