Klamki z systemem Keyless-Entry Griff-System (system elektronicznego dostępu do samochodu) dla modelu Volkswagen Passat wyróżniono prestiżową nagrodą Automotive Award 2007. Elektronika klamki rozpozna kierowcę zbliżającego się do pojazdu, jeśli ten ma przy sobie kluczyk. Jeśli samochód rozpozna użytkownika, drzwi automatycznie się otwierają. Kiedy kierowca opuści samochód, dochodzi do automatycznego zamknięcia systemu.

Decydującym czynnikiem, który przyczynił się do przyznania nagrody, był fakt, iż klamka pełniła więcej wymogów technicznych: klamka wewnątrz jest pusta, wytwarzana jest z plastiku, świetnie zintegrowano w niej system elektronicznego dostępu, a zarazem oferuje trwałość i jakość powierzchni w połączeniu z niską masą.

Nagroda „Automotive Award”, znana w branży samochodowej jako „plastikowy Oskar”, przyznawana jest corocznie przez międzynarodowe zrzeszenie ds. technologii opracowania plastiku (International Gessellschaft für Kunststofftechnik e. V.). W tym roku odbyła się już jedenasta edycja konkursu. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach za najbardziej innowacyjne i najbardziej kreatywne plastikowe produkty w przemyśle samochodowym. WITTE Automotive odniosło sukces w kategorii elektronicznych/optycznych części.