Dziś Hummera chwilowo z nami nie ma (choć powrót marki jako producenta aut elektrycznych jest już w zasadzie przesądzony!), ale jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie którejś wersji „Humvee” było wśród bogatych i celebrytów dobrym sposobem na podkreślenie własnego statusu i wysublimowanego smaku. Do sław posiadających Hummera na którymś etapie kariery zaliczają się np. LeBron James, a przede wszystkim – Mariusz Pudzianowski. Jeśli więc cenisz nietypowe amerykańskie samochody, to możesz teraz do tego zacnego grona dołączyć. A nawet się w nim wyróżnić, bo Hummer oferowany na amerykańskim eBayu to wersja wojskowa, a nie jakieś tam „śmieszne” H2 czy H3.

Na początek kilka faktów. Według sprzedawcy, auto zostało wyprodukowane w 2002 r. i ma przebieg zaledwie 901 mil, czyli niecałe 1500 km. Pojazd napędzany jest potężnym turbodieslem 6.5 V8 o mocy 190 KM. Maksymalny moment już nieco bardziej imponujący, bo wynosi 515 Nm, a na drogę trafia za pośrednictwem 4-biegowej skrzyni automatycznej. Auto otrzymało specjalne „offroadowe” nastawy zawieszenia, a karoseria – opancerzenie i punkty do mocowania karabinów maszynowych. Do tego dochodzą drobiazgi w postaci m.in. lepszego nagłośnienia pokładowego, oświetlenia LED i kamery cofania.

Wojskowy Hummer H1 na sprzedaż Foto: ebay.com
Wojskowy Hummer H1 na sprzedaż

Remontem i dopasowaniem Hummera do poruszania po drogach zajęła się znana w środowisku firma Hummerkingz. Naszym zdaniem, z decyzją o zakupie nie ma jednak co czekać, bo tak nietypowy pojazd długo na nowego klienta czekał nie będzie.