GDDKiA przekazała, że błoto pośniegowe występuje na terenie województwa pomorskiego - we wschodniej oraz północnej części, na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego, w północnej i wschodniej części województwa podlaskiego, w północnej i wschodniej części województwa mazowieckiego oraz północnej części województwa śląskiego.

Ponadto, na Mazowszu błoto pośniegowe występuje na dk 79 od Góry Kalwarii do granicy województwa, na A2 na odcinku od Warszawy do granicy województwa oraz na dk 48 na odcinku od Białobrzegów do granicy województwa.

Z kolei w województwie podkarpackim: na dk 73 na odcinku Jasło – Pilzno oraz na dk 28 na odcinku od Krosna do granicy województwa.

W Małopolsce błoto pośniegowe występuje na dk 28 na odcinku Sucha Beskidzka – Limanowa, dk 47 na odcinku Rabka Zdrój – Nowy Targ, na dk 49 na odcinku od Nowego Targu do granicy powiatu oraz na dk 75 na odcinku od Nowego Sącza do granicy państwa.

W województwie kujawsko-pomorskim błoto pośniegowe występuje na A1 na odcinku od Torunia do południowej granicy województwa, na dk 67 na odcinku Włocławek – Lipno, dk 62 na odcinku Włocławek – Kruszwica oraz na dk 91 na odcinku od Włocławka do granicy województwa.

W Łódzkiem z kolei na S8 od Piotrkowa Trybunalskiego do granicy województwa oraz od Sieradza do Pabianic.

GDDKiA wskazała też, że opady śniegu występują na obszarze całego kraju z wyłączeniem województw lubuskiego i zachodniopomorskiego. Zaapelowała też do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.