Żaden z kierowców nie był w stanie nawiązać walki z mistrzem świata. Francuz okazał się najszybszy na wszystkich 12 odcinkach specjalnych. To kolejny rekord mistrzostw. Gorzej wypadł jego parner z teamu CitroĎna Franųois Duval. Belg musiał wycofać się po awarii swego auta, przez co francuski team nie wywalczył tytułu w klasyfikacji producentów.Co się odwlecze, to nie uciecze. Tydzień później w Rajdzie Katalonii znów zwyciężył Sebastien Loeb (to już 10. wygrana Francuza w sezonie 2005), a Franųois Duval był drugi. Po raz trzeci z rzędu CitroĎn tryumfował w kategorii marek. Trzecie miejsce w hiszpańskiej rundzie zdobył Mikko Hirvonen jadący na prywatnym, starym Fordzie Focusie RS WRC. Dla młodego Fina było to pierwsze miejsce na podium w historii jego startów w mistrzostwach świata.Najlepszym kierowcą roku 2005 w kategorii Junior został po czwartej wygranej Hiszpan Daniel Sordo. Kolejne miejsce zajęło dwóch Brytyjczyków Guy Wilks oraz Kris Meeke.