Audi A8 to topowy model limuzyny z Ingolstadt. Ale firma chce zwrócić na siebie uwagę najbogatszych, dla których nawet superwyposażona, ale seryjna limuzyna nie jest atrakcyjna. Przygotowano więc specjalną wersję: Audi A8 L exclusive concept. Wbrew nazwie to nie koncept, tylko produkcyjny model. Powstanie jednak tylko 50 egzemplarzy.

Pod maską znajdzie się topowy silnik ze stajni Audi - W12 o mocy 500 KM. Napęd oczywiście quattro czyli na 4 koła. W środku - najwyższy z możliwych standard wykonania i luksus. Tapicerka wykona będzie ze skóry anilinowej (bardzo miękkiej), którą dostarczyła słynna firma meblarska Poltrona Frau. Siedzenia pokryte tą skórą mają ozdobne przeszycia w kształcie rombów.

W kabinie zastosowano także naturalne okładzine drwniane - z drewna oliwkowego w kolorze szaro-brązowym. Kierownica, deska rozdzielcza i boczki drzwi również pokryte są skórą. Podsufitkę wykonano z białej Alcantary.

Produkcja 50 egz. Audi A8 L exclusive concept ruszy w marcu 2014 roku. Jaka będzie cena tej superluksusowej limuzyny? Producent na razie tego nie ujawnia prawdopodobnie wychodząc z założenia: skoro pytasz, ile kosztuje, to znaczy, że cię nie stać.