We wspólnym komunikacie podkreślono, że szefem nowej firmy zostanie dotychczasowy dyrektor generalny PSA Carlos Tavares. Na stanowisko prezesa wyznaczony został John Elkann, pełniący do tej pory tę samą funkcję w FCA. Na razie nie ujawniono nazwy nowego podmiotu.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w wyniku wartej 50 mld USD fuzji francuskiej Grupy PSA i włosko-amerykańskiego FCA powstanie zarejestrowany w Holandii podmiot sprzedający globalnie ok. 8-9 mln pojazdów rocznie. W jego portfolio znalazłyby się takie marki, jak: Peugeot, Citroen, Jeep i Alfa Romeo.

Fuzja FCA i PSA ma pozwolić spółkom na konkurowanie na globalnym rynku z takimi producentami samochodów, jak Volkswagen, Toyota i francusko-japoński sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi.

Dodatkowo połączenie ma przynieść 3,7 mld euro rocznych oszczędności, które będą zainwestowane w "nową erę zrównoważonej mobilności", oraz dostosowanie pojazdów do zaostrzonych norm emisji spalin.

W ramach porozumienia nie będą zamykane fabryki - zapewniły firmy. Oszczędności będą uzyskane dzięki wspólnym inwestycjom w platformy do produkcji samochodów i silników.