Na podstawie zebranego materiału dowodowego zarzuty "udziału w bójce o charakterze chuligańskim" zostały przedstawione ponad 50 osobom w wieku od 18 do 46 lat, pochodzącym z różnych województw - podał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

"Ponadto za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa, nieprawidłowe parkowanie) skierowano wnioski o ich ukaranie do sądu" - przekazał rzecznik i dodał, że za te czyny grozi z kolei kara grzywny w wysokości do pięciu tys. zł.

Gleń przypomniał, że pseudokibice zatrzymani zostali na przełomie maja i czerwca br., podczas akcji prowadzonej przez małopolskich funkcjonariuszy, współpracujących z policjantami z Podkarpacia oraz województw lubelskiego i świętokrzyskiego.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca ub.r., kiedy to na autostradzie A4, w miejscowości Targowisko (pow. wielicki) doszło, jak przypomniał rzecznik, do "konfrontacji siłowej pseudokibiców", należących do dwóch skłóconych środowisk klubów piłkarskich z Podkarpacia. Osoby te, w większości zamaskowane, wzięły udział w trwającej ok. półtorej minuty bójce; w związku ze zdarzeniem jezdnia została zablokowana na osiem minut.

Sprawą wówczas zajęła się małopolska policja pod nadzorem wielickiej prokuratury.