Jadący mocno zmodyfikowanym Fordem Focusem WRC Rybnicek był najszybszy podczas przejazdu treningowego, jednak w pierwszym podjeździe wyścigowym musiał uznać wyższość Vladimira Vitvera w Audi TT-R DTM. To jednak nie przeszkodziło mu w sięgnięciu po zwycięstwo w klasie E2-SH+3000, gdyż Czech odrobił straty podczas drugiego przejazdu i wysunął się na prowadzenie.

Zespół Liqui Moly podbija góry
Zespół Liqui Moly podbija góry

Warto dodać, że mimo ogromnej konkurencji w postaci jednomiejscowych bolidów i prototypów wprost z torów wyścigowych udało mu się także zająć bardzo dobrą, ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Drotar natomiast pewnie radził sobie z konkurencją w klasie E-I+2.0/4x4 i bez problemów wygrał oba przejazdy wyścigowe, dzięki czemu sięgnął po zwycięstwo z przewagą ponad 40 sekund nad drugim zawodnikiem w klasie. Należy przy tym dodać, iż Słowak jeździł tak dobrze, że jego Skoda Fabia R5 wbiła się na aż piąte miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu!

Liqui Moly wspiera na świecie kierowców biorących udział w seriach TCR International, TCR Germany, TCR Asia oraz niemieckiej Formule 4. Są to Davit Kajaia, Filipe de Souza, Andy Yan, Tim Zimmermann, Daniel Conrad, Luca Engstler, Benjamin Marzatis oraz tegoroczny 19-sto letni debiutant na torze Salzburgring Florian Janits.

Firma Liqui Moly zaangażowana jest również w Moto 2 wspierając Sandro Cortese i Jonas Folgera.

Marka Liqui Moly kojarzona jest w Polsce głównie z olejami silnikowymi i dodatkami używanymi w motoryzacji. Jednak wskutek ciągłego poszerzania oferty w spektrum zainteresowania Liqui Moly są wszelkie pojazdy uczestniczące w ruchu drogowym - samochody, motocykle, rowery.