Według szwedzkiego magazynu motoryzacyjnego "Teknikkens Varld", który nazwał pojazd "nowym samochodzikiem Zlatana", jest to Ferrari Monza SP 2 wyprodukowany w limitowanej liczbie egzemplarzy i tylko dla "szczególnych osobistości". Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

Według dziennika "Aftonbladet", Ibrahimovic posiada dzisiaj 12-13 luksusowych samochodów. Pierwszy, Porsche 911 Turbo, kupił w 2001 roku po pierwszym transferze z Malmoe FF do Ajaxu. Kontrakt z Juventusem w 2004 roku zawierał już solidną premię w formie Ferrari Enzo.

Ostatnim zakupem, którym piłkarz poruszał się po Los Angeles, był zdaniem "Teknikkens Varld" znacznie tańszy niż Monza SP2 Ferrari Portofino, lecz dotychczas "perłą w koronie" jest LaFerari z silnikiem o mocy 963 KM wyprodukowany w liczbie 499 egzemplarzy.

Według magazynu, w garażach piłkarza w różnych jego posiadłościach stoją jeszcze m.in. Lamborghini Gallardo, Ferrari F430 Spider, Maserati Gran Turismo MC Stradale i... pospolite Volvo C30 T5.