Impreza zorganizowana była na terenie byłych Zakładów Lniarskich, w części zwanej „Bielnik”.  Licznie zgromadzone pojazdy, prezentowały się wyjątkowo dostojnie na tle XIX wiecznej postindustrialnej architektury.  Honorowym gościem imprezy, a także jej prowadzącym był legendarny dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Ziętarski. W sobotę, wybrane załogi, stanęły na starcie Rajdu Klasyków, którego ponad 100km trasa prowadziła pętlą przez Radziejowice, Korabiewice, Skierniewice, Nieborów, Bolimów i Miedniewice do Żyrardowa. Na trasie uczestnicy mieli do wykonania kilka ciekawych zadań jak wizyta w skierniewickiej parowozowni, w muzeum starych samochodów w Nieborowie, lepienie lub malowanie garnków w Bolimowie, a także dwie próby sportowe.  Na metę, bezpiecznie dotarły wszystkie startujące w rajdzie załogi.

Rajd wygrał Paweł Sarnowski, startujący Mercedesem 380 SE (W126), drugie miejsce zajęła  Martyna Gapińska jadąca wyprawowym Honkerem 2324 4x4. Trzeci był Sławomir Jankowski startujący FSO 1500.

Drugiego dnia imprezy, w niedzielę, przeprowadzony został konkurs elegancji, w którym oprócz samochodu, oceniana była także załoga. Dodatkowe punkty przyznawane były za styl, ubiór oraz za gadżety z epoki. Jury przyznawało nagrody w dwóch kategoriach: Klasyk i Youngtimer.

W Kategorii Klasyk wygrał bezapelacyjnie Mercedes 180 (W120) „Kubuś”, a w kategorii Youngtimer Mercedes 380 SE (W126), który dnia poprzedniego ukończył Rajd Klasyków także z najlepszym wynikiem. Jury przyznała 5 dodatkowych wyróżnień w związku z wyjątkowością i stanem poszczególnych pojazdów a były to:

Fiat 126p przerobiony przez sympatyczne starsze małżeństwo na Cabrio,

Klimatyczny VW Garbus z niesamowitą historią rodzinną, kierownica po prawej stronie oraz oryginalnym lakierem w kolorze zielonym.

Pięknie zachowany Fiat 125p w wersji Kombi.

Rozkładana holenderska przyczepa kampingowa  z lat 80-tych z zachowanym oryginalnym wnętrzem.

Najmłodszy, ale przepiękny czerwony Mercedes CLK Cabrio, pierwszej serii.

Dwa motocykle: Junak i Simpson (50 cm3).

W sumie w imprezie Zlot Klasyków 2016 wzięło udział 51 załóg oraz duża liczba mieszkańców Żyrardowa, która przybyła na Bielnik na to święto klasycznej motoryzacji.

Organizatorzy dziękują Prezydentowi Miasta Żyrardów Wojciechowi Jasińskiemu oraz partnerom FIAT (FCA), Lotos Oil, Philips, Hotel Afrodyta Spa, Maxi Cosi, Warsaw Investment oraz Włodzimierzowi Zientarskiemu za ogromną pomoc w organizacji imprezy.