Złota Kierownica to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych. Przeprowadzany jest od 1976 roku z inicjatywy niemieckiej gazety „Bild am Sonntag”. W 2009 roku współorganizatorem został niemiecki tygodnik motoryzacyjny „Auto Bild”, a w Polsce – „Auto Świat”. Wcześniej podobny konkurs przeprowadzany przez naszą redakcję nazywał się „Auto nr 1”. Łącznie jest to już zatem 21. raz, kiedy Czytelnicy mogą oddać głosy na swoich faworytów spośród motoryzacyjnych premier danego roku. Głosowanie odbywa się na stronie: zlotakierownica.auto-swiat.pl.

Uczestnik konkursu może oddać w sumie 6 głosów, każdy na jedno auto w danej kategorii. Każdy głos musi być potwierdzony kliknięciem w link, który zostanie przysłany e-mailem na adres wskazany przez uczestnika konkursu. Kandydatów prezentujemy w najnowszym wydaniu tygodnika oraz na stronie internetowej plebiscytu. 36 modeli podzielono na 6 klas.

Co można wygrać?

Wśród osób, które oddadzą głosy w plebiscycie, rozlosujemy nagrody. Na jedną osobę czeka Jeep Renegade, ufundowany przez FCA Poland – importera marki Jeep! Ponadto Navitel przygotował 3 wideorejestratory R600, 3 nawigacje E500 i 35 aplikacji Navigator Europa. Na szczęśliwców czeka też 10 smartfonów Alcatel Idol 4 z goglami VR i słuchawkami marki JBL.

Regulamin plebiscytu jest dostępny pod adresem: zlotakierownica.auto-swiat.pl/regulamin. Głosować można od 22.08.2016 (godz. 0.01) do 1.09.2016 (23.59). Rozstrzygnięcie konkursu – w drugiej połowie listopada 2016 r.