W tym roku zabraknie jednak wielu firm. Wśród nich tak dużych graczy, jak: Toyota, Nissan, Peugeot, Citroën, Kia czy Fiat. Po raz pierwszy w historii lista nieobecnych jest naprawdę długa.

Dlaczego się nie wystawiają? Po części nie mają nowych modeli do pokazania, ale głównie z powodów finansowych. Koszty ponoszone na takich targach są wysokie, a późniejszy efekt sprzedażowy tego nie rekompensuje. Dlatego Kia zorganizowała premierę kompaktowego crossovera kilka dni przed salonem we Frankfurcie, a Nissan zaprezentował drugą generację Juke’a również poza targami. Podobnych sytuacji jest z pewnością więcej.

Niemniej jednak targi się odbędą, nowości na nich nie zabraknie, a niektóre z nich pokazujemy już dzisiaj. Zapraszamy również na nasze strony internetowe i nasz profil na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy relacjonować przebieg salonu.

Zapraszamy również do naszego nowego wydania „Auto Świat Extra Poradnik”. Znajdziecie w nim najcenniejsze porady techniczne, eksploatacyjne czy prawne dla kierowców. Polecamy gorąco! 

Auto Świat 37/2019 Foto: Auto Świat
Auto Świat 37/2019