W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Jeep Compass – charakterystyczny styl

Model obecnej generacji jest na rynku od 2016 r. Wyróżnia się oryginalną stylistyką, w której zawarto cechy terenowe oraz sportowe. Nowoczesny design zachowano do dzisiaj dzięki liftingowi przeprowadzonemu jesienią 2020 r. Wprowadzone wówczas wąskie, ledowe reflektory w połączeniu ze smukłą maską potęgują dynamiczny wygląd samochodu. Z kolei duży wlot powietrza w przednim zderzaku nadają sylwetce Compassa masywności pasującej do terenowego wizerunku pojazdu. Całości dopełniają charakterystyczne nadkola w kształcie trapezu.

Sprawdź ofertę

Jeep Compass – nowoczesne wnętrze

Jeep Compass zapewnia komfortowe podróżowanie za sprawą wygodnych foteli i przestronnej kabiny. Po liftingu we wnętrzu pojawiła się nowa kierownica, inna jest centralna konsola z odświeżonym panelem klimatyzacji. Z kolei łatwa obsługa urządzeń pokładowych to zasługa intuicyjnie rozmieszczonych przełączników oraz dotykowego, 10,1-calowego ekranu z przejrzystym menu.

Sprawdź ofertę

Jeep Compass – zelektryfikowana terenówka

Model dostępny jest w dwóch wariantach hybrydowych. Pierwszy to wersja e-Hybrid, w której 130-konny silnik benzynowy wspomagany jest przez elektryczną jednostkę generującą 20 KM. Drugi to topowa wersja 4xe wyposażona w układ typu plug-in o mocy 190 KM bądź 240 KM. W słabszej wersji auto rozpędza się do "setki" po 7,9 s, a w mocniejszej po 7,3 s. Dzięki akumulatorowi o pojemności 11,4 kWh w trybie czysto elektrycznym można pokonać nawet ponad 50 km. Do pełnego naładowania może wystarczyć tylko 1 godz. 45 min.

Sprawdź ofertę

Jeep Compass – teren mu niestraszny

Na utwardzonej nawierzchni samochód okazuje się stabilny, a zawieszenie dobrzetłumi wyboje, zapewniając komfortową jazdę. Na bezdrożach odkrywamy drugą, terenową naturę Compassa. Wysoka dzielność w takich warunkach to nie tylko zasługa napędu na wszystkie koła, lecz także odpowiedniej konstrukcji nadwozia. W wersji Trailhawk kąty natarcia/zejścia/rampowy wynoszą odpowiednio: 30,4/33,3/20,9 stopnia. Imponujący jest również 213-milimetrowy prześwit, a ponadto auto może pokonywać przeszkody wodne o maksymalnej głębokości aż 483 mm.

Sprawdź ofertę