Założeniem BMW było stworzenie nawigacji dla modeli, które fabrycznie nie są do tego przystosowane. Dzięki temu teraz posiadacze takich motocykli jak F800R, R1200R, R nineT, S1000RR i tym podobnych będą mogli komfortowo dotrzeć do celu podróży i nie muszą już szukać rozwiązań u innych producentów.

BMW Navigator Street wyposażono w ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala, który może być obsługiwany w rękawicach. Bluetooth umożliwia przekazywanie wskazówek nawigacyjnych do zestawu słuchawkowego oraz pozwala zadzwonić do wybranego POI (Point of Interest). Oczywiście żeby skorzystać z tej drugiej funkcji trzeba mieć jeszcze sparowany telefon.

Kupując nawigację BMW Navigator Street dostajecie mapy Europy lub Ameryki Północnej (oczywiście w zależności od regionu, w którym zamówicie urządzenie) oraz ich darmowe dożywotnie aktualizacje. Trasę można planować z użyciem komputera i oprogramowania Garmin BaseCamp. Oprócz tego nawigacja posiada TripTechnology, które pozwala na tworzenie zaawansowanych tras. Przykładowo - jedziemy z punktu A do punktu B i po drodze chcemy odwiedzić jeszcze inne miejsca, dzięki Trip Technology możemy dodać 150 punktów, przez które trasa ma przebiegać. Nawigacja posiada także opcję Winding Road, która poprowadzi Was przez bardziej krętą trasę. Swoje wycieczki możecie również „nagrywać” i dzielić się nimi z innymi motocyklistami.

BMW Navigator Street to również drobniejsze funkcje, które jednak mogą być bardzo pomocne. Nawigacja będzie pokazywała skrzyżowania w widoku 3D i można podzielić ekran na widok z góry + widok 3D, dzięki temu będziecie mogli je bezpiecznie pokonać. Do tego dzięki funkcji SKIP będziecie mogli zobaczyć POI na kolejnych zjazdach z autostrady.

Wraz z urządzeniem otrzymacie zestaw montażowy, który ma wbudowaną ładowarkę. BMW Navigator Street posiada 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kartę SD.