W głosowaniu na propozycje mogą wziąć udział oczywiście tylko mieszkańcy Bielska-Białej, ale być może są tacy wśród naszych Czytelników, którzy jeszcze nie słyszeli o samym projekcie. Zresztą nie ma się co dziwić, ponieważ „konkurencja” jest spora. Każdy ma do rozdysponowania dziesięć punktów, które może rozłożyć na różne projekty. Głosowanie rozpocznie się 7 kwietnia i potrwa do 11 kwietnia. Można oddać swój głos korespondencyjnie, osobiście lub drogą elektroniczną (za pomocą strony internetowej). Więcej informacji na temat głosowania znajdziecie nawww.obywatelskibb.pl, a teraz przejdziemy do konkretów.

Opis projektu:

„Budowa MOTOPARK Bielsko-Biała (projekt dotyczy budowy ogólnodostępnego, całorocznego Motoparku (asfaltowy tor treningowy) do organizowania imprez motoryzacyjnych, szkoleń z tematyki motoryzacyjnej oraz z możliwością wynajmu toru dla osób indywidulanych i grup zorganizowanych. Misją projektu jest promocja motorsportu w województwie śląskim oraz całej południowej Polsce, promocja miasta Bielska-Białej oraz jego motoryzacyjnej historii. Realizacja budowy Motoparku rozwiąże problem braku legalnego miejsca do doskonalenia techniki jazdy i jazdy sportowej samochodem. Bielski Motopark ma być miejscem ogólnodostępnym dla każdej osoby posiadającej uprawnienia do kierowania określonym pojazdem. Kierowcy, bez podziału na grupy wiekowe, w izolowanym od ruchu ulicznego terenie będą mogli się "wyszaleć", co wpłynie korzystnie na późniejsze zachowanie się na drodze. Działalność Motoparku można podzielić na szkoleniową i sportową).”

Sądząc po kwocie jaka jest do rozdysponowania raczej nie ma mowy o pełnowymiarowym torze, ale mimo wszystko ważne jest, aby powstało tego typu miejsce. Problem braku miejsca do motoryzacyjnego "wyszumienia się" dotyczy nie tylko Bielska-Białej, ale również wielu innych miast i regionów. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na www.obywatelskibb.pl oraz na stronie wniosku, którą możecie udostępnić i promować wśród znajomych mieszkańców Bielska-Białej.