Każdy wyjazd zaczyna się w Warszawie i każdy ma swój cel – oprócz radości z jazdy motocyklem w planach jest zwiedzenie ciekawego muzeum, lokalna atrakcja.

- Chciałabym zintegrować środowisko ludzi jeżdżących na motocyklach, otwartych na turystykę, kulturę, ludzi ciekawych świata – mówi Ania Jackowska.

Polskie Zachwyty Motocyklowe - wycieczka do Iłży
Polskie Zachwyty Motocyklowe - wycieczka do Iłży

30 kwietnia „Zachwyty Motocyklowe” dojechały na Turniej Rycerski w Iłży. Dokładnie w 1050 rocznicę chrztu Polski, na zamek w Iłży, gdzie w 966 roku zatrzymali się Mieszko I i Dobrawa, zjechali wojowie, kupcy, damy. Motocykliści całkiem naturalnie wpisali się w ten krajobraz. W ruinach zamku można było przenieść się w inny czas, na chwilę oderwać się od rzeczywistości, wejść na basztę, spojrzeć na okolicę z innej perspektywy i zachwycić się okolicą.

Podróż do Iłży, dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich „Walentynki” miała wymiar kulinarny. Tradycyjne polskie potrawy w najlepszym, domowym wykonaniu dodały wszystkim sił na kolejne, chłodne 200 km. Niespieszna podróż bocznymi drogami pokazała, jak piękne jest Mazowsze - drogi prowadziły przez mazowieckie sady, lasy, wioski z drewnianymi chatami.

To był dobry dzień - jednogłośne stwierdzili uczestnicy, osoby, które zgłosiły swój udział w wydarzeniu na fanpage’u Ani Jackowskiej - Kobieta na motocyklu.

Motocyklowa wycieczka do Iłży
Motocyklowa wycieczka do Iłży

- Niesamowite jest to, że poznajemy się w dniu wyjazdu, pijemy kawę a potem przez cały dzień świetnie się bawimy - mówi Ania Jackowska. - I potrafimy się dogadać mimo różnicy wieku, różnych motocykli. A kiedy wracamy, mamy nadzieję, że to nie ostatni wspólny wyjazd.

Mimo określonego celu, jazda jest dużą improwizacją.

- Jadę tam, gdzie sama nie byłam, nieraz wybieram drogi zupełnie intuicyjnie, wspólnie odkrywamy okolicę. Taki jest urok podróży - podkreśla Ania Jackowska. - Co więcej uczestnicy do ostatniej chwili nie wiedzą, dokąd ich zabiorę.

Projekt ma charakter cykliczny - wyjazdy odbywać się będą raz w miesiącu od kwietnia do października. Udział jest bezpłatny. Informacje o kolejnych wyjazdach znajdziecie na FB: Kobieta na motocyklu. Projektowi patronuje Polski Związek Motorowy. Wsparcie sprzętowe BMW Motorrad Polska.