Barton B-Max to skuter o pojemności 125 cm3 z czterosuwowym jednocylindrowym silnikiem chłodzonym powietrzem. Deklarowana przez producenta moc to 7,84 KM, więc nie jest to propozycja dla miłośników zawrotnych prędkości. Swoich amatorów znajdzie natomiast wśród osób, które szukają uniwersalnego i taniego w eksploatacji środka transportu i planują przesiadkę z samochodu na skuter. Waga pojazdu nie jest tak duża, na jaką wygląda – to jedynie 142 kg (niska jak na standardy w tym segmencie).

Barton B-Max
Barton B-Max

W kwestii designu i wyglądu B-Max sprawia świetne wrażenie. To skuter o potężnej sylwetce (2120 mm długości, 765 mm szerokości i 1330 mm wysokości), ale jasne kolory plastików sprawiają, że wygląda dynamicznie i sportowo. Nowoczesne ostre linie, przykuwające oko ledowe oświetlenie i drobne wykończenia (jak np. czerwone przeszycie na kanapie o fakturze karbonu) powodują, że trudno przejść obok tego skutera obojętnie (to tak jakby nie odwrócić się za piękną dziewczyną).

Barton B-Max
Barton B-Max

Wspomniane wcześniej ledowe oświetlenie ma nie tylko dobrze wyglądać: podwójny reflektor wyposażony w lampy led lepiej oświetla drogę, a światło, które emituje jest przyjaźniejsze dla oczu. Wrażenie robią również elektroniczne zegary – dwa ciekłokrystaliczne ekrany podświetlone na niebiesko.

Barton B-Max
Barton B-Max

Czy poza wyglądem B-max ma coś jeszcze do zaproponowania? Pytamy, żeby od razu odpowiedzieć, że tak. Dominującą cechą nowego maxi skutera jest jego pojemność. Duży schowek pod siedzeniem pomieści dwa kaski i spory bagaż. Dodatkowe dwa zamykane schowki znajdziemy na kierownicy, a ci, którzy planują skuterem przewozić cały swój dobytek mogą dopłacić 200 zł i kupić B-Maxa w wariancie z dużym, pojemnym kufrem.

W tym roku Barton Motors obchodzi dziesięciolecie swojej działalności. Widać, że importer, do 2014 roku znany głównie z pojazdów o pojemności 50 ccm, nowymi modelami jak B-Max, chce ugruntować swoją pozycję w świecie 125-ek. Nowa propozycja na 2016 to dobra jakość za rozsądne pieniądze i warto jej się dokładnie przyjrzeć przed wyborem jednośladu dla siebie. My niebawem sprawdzimy go w terenie.