Wyspiarze mogą szczycić się najnowszym dziełem Rolls-Royce Boat Tail z unikalną konstrukcją nadwozia (czytaj więcej), które zbudowano w nawiązaniu do słynnych jachtów. Swoich żeglarskich upodobań nie kryje także lokalny rywal, czyli Bentley. Czy to tylko przypadek, że tuż po premierze nowego Rolls-Royce’a Bentley prezentuje swoje najnowsze dzieło opracowane wspólnie z producentem jachtów?

Firma z Crewe pochwaliła się unikalnym projektem, który powstał przy współpracy z holenderską stocznią Contest Yachts (rodzinna firma z 60-letnią tradycją). Na życzenie jednego z klientów zbudowano egzemplarz Bentleya Continental GT z wnętrzem nawiązującym do nowo zamówieniu oceanicznego jachtu Contest 59 CS. Projekt powierzono specjalistom z Bentley Design Services, którzy na co dzień zajmują się realizacją niestandardowych zamówień. Rzemieślnicy zajęli się jednak nie tylko kabiną samochodu, ale także wnętrzem nowego jachtu.

Niestety, nie zdradzono zbyt wielu szczegółów. Brytyjski producent pochwalił się tzw. "indywidualnym wykończeniem żeglarskim", czerwoną skórą Hotspur oraz beżową dla uzyskania odpowiedniego kontrastu, panelami z przeszyciami w romby (pikowanie z 712 ściegami) oraz lakierem w kolorze Light Sapphire.

Pozostaje zatem podziwiać efektowne zdjęcia luksusowego jachtu i samochodu oraz spróbować oszacować cenę. Nietrudno zgadnąć, że kwestię kosztów dyskretnie przemilczano.