W 2018 roku pojawi się następca modelu KIA Venga. Nowa generacja ma być większa, otrzyma wyraźniejszy design i stanie się SUV-em, który będzie mniejszą alternatywą dla Sportage. Niektóre kształty nowej Vengi poznaliśmy już w koncepcie Niro. W ofercie jednostek napędowych nie zabraknie trzycylindrowego silnika o pojemności 1.0 l, czterocylindrowego 1.6 l i wysokoprężnego 1.7 CRDi. Standardem będzie sześciobiegowa przekładnia manualna oraz za dopłata siedmiostopniowy, dwusprzęgłowy automat. Producent nie przewiduje wersji z napędem na cztery koła, ale nie wyklucza się wersji hybrydowej.

Za dwa lata ma na rynku pojawić się następca trzeciej generacji Rio, za rok nowa Kia Optima w wersji sedan, a w 2017 r. stylowe kombi.

Jednak najbliższą premierą będzie zmodernizowana Kia cee'd, której premiera dziennikarska odbędzie się za kilkanaście dni w Żylinie. Natomiast nadejście nowej generacji tego modelu zaplanowane zostało na 2018 rok, a wersja GT rok później.

Nowa Kia Sportage po raz pierwszy oficjalnie zostanie zaprezentowana 15 września podczas międzynarodowego salonu samochodowego IAA 2015 we Frankfurcie nad Menem.