Cupra Terramar jeszcze w tym roku dołączy do gamy modelowej tej marki. Na tę chwilę musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Póki co Hiszpanie podgrzewają atmosferę wokół modelu. W sieci pojawiły się zdjęcia z prezentacji produktowej auta. Prezentacji, w której nie brali udziału dziennikarze. Pewnie dlatego Cuprze udało się ukryć tył i wnętrze auta. Na razie musimy zadowolić się zdjęciami przedniej części nadwozia.

Cupra Terramar będzie największym SUV-em Cupry

Pod maską Cupry Terramar będą pracować 4-cylindrowe silniki o pojemności 1.5 lub 2.0 litra. Klienci będą mieli możliwość wyboru pomiędzy napędem hybrydowym typu plug-in (z akumulatorem 19,7 kWh) lub mild-hybrid. Wszystko to w połączeniu z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, dostępną w standardzie. Dodatkowo producent zapowiedział opcję napędu na wszystkie koła, za którą zapewne będzie odpowiedzialna wersja PHEV.

Nazwa modelu nawiązuje do toru Autódromo de Sitges-Terramar, miejsca, gdzie zainaugurowano powstanie marki Cupra w 2018 r. Mimo że samochód będzie produkowany na Węgrzech, a za jego projekt odpowiadają inżynierowie z Wolfsburga, to — jak czytamy w komunikacie Cupry — "zapewnia on iście barceloński temperament, widoczny na pierwszy rzut oka".

Cupra Terramar Foto: Seat
Cupra Terramar

Wayne Griffiths, dyrektor generalny marek Seat i Cupra opisuje Terramar jako połączenie emocji i sportowego charakteru z elektryfikacją, skierowane do klientów zainteresowanych autami z szybko rozwijającego się rynku SUV-ów w Europie.

- mówi Daria Zielaskiewicz, dyrektorka marek Seat i Cupra.

Cupra Terramar będzie mierzyć około 4,5 m długości, a jego pojawienie się na rynku planowane jest na drugą połowę 2024 r.