Modele po face liftingu mają też nowe logo marki Kia. Osłona wlotu powietrza do chłodnicy została zmodernizowana i wykończona na wysoki połysk w kolorze czarnym z dodatkowymi elementami w postaci chromowanych listew na górze i na dole. Wersje PHEV mają zamkniętą osłonę chłodnicy z wykończeniem w kolorze błyszczącej czerni.

We wszystkich modelach z rodziny Kia Ceed wprowadzono nowe LED-owe reflektory ze światłami do jazdy dziennej, które poprawiają nie tylko widoczność auta na drodze, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Trzy moduły w kształcie strzałek otaczają zintegrowane światła przeciwmgielne LED oraz światła drogowe i mijania. Światła do jazdy dziennej pełnią również funkcję kierunkowskazów. Ceed hatchback w wersjach GT-Line i GT ma z tyłu nowo zaprojektowane zespolone lampy LED, które składają się z 48 modułów w kształcie plastra miodu.

Kia Ceed po liftingu - co jeszcze się zmieniło?

Kia Cedd po face liftingu ma też nowe wzory aluminiowych felg. Na początku oferowanych będzie sześć rodzajów do wyboru, z których trzy debiutują wraz z Ceedem po faceliftingu – 16-calowe aluminiowe obręcze kół wykończone w kolorze srebrnym dla modeli podstawowych; 17-calowe aluminiowe obręcze kół w kolorze czarnym błyszczącym (dostępne wyłącznie w wersji GT-Line) i 18-calowe aluminiowe obręcze kół z akcentami w kolorze czerwonym zarezerwowane dla wersji GT.

W nowej Kii Ceed zastosowano materiały wykończeniowe lepszej jakości. W ofercie są mocno wyprofilowane fotele wyłożone czarną zamszową skórą z kontrastowymi przeszyciami w kolorze szarym w wersji GT-Line lub czerwonym w modelach GT. Wersje GT-Line i GT wyposażono w nową gałkę dźwigni zmiany biegów. Wszystkie modele z automatyczną skrzynią biegów są wyposażone w błyszczący, czarny panel z informacją o wybranym trybie pracy przekładni (P, R, N lub D).

We wnętrzu odświeżonej Kii Ceed znajduje się duży 12,3-calowy wyświetlacz zestawu wskaźników – znajduje się on na jednej wysokości z 10,25-calowym wyświetlaczem systemu multimedialnego. Takie ustawienie zapewnia kierowcy łatwiejszą obsługę i interakcję z samochodem.

Kia Ceed po liftingu – elektroniczni pomocnicy kierowcy

Projektanci Ceeda po face liftingu dużą wagę przywiązywali do łatwości obsługi auta. Zamki drzwi są sterowane za pomocą kluczyka Smart Key, a silnik uruchamia się i wyłącza przyciskiem. Fotel kierowcy wyposażony jest w elektryczną regulację i ma dwie pamięci ustawień, co jest przydatne, gdy z samochodu korzysta więcej niż jedna osoba. Elementem systemu multimedialnego jest sprzęt audio JBL Premium z ośmioma głośnikami.

Gamę nowych modeli Kia Ceed wyposażono w oprogramowanie, które umożliwia użytkownikom zdalne łączenie się z samochodem za pośrednictwem aplikacji Kia Connect na smartfona i korzystanie za jej pośrednictwem z różnych funkcji. Wśród nich są m.in. ulepszone wyszukiwanie za pośrednictwem Bluetooth za pomocą rozpoznawania głosu, połączenie zewnętrznego kalendarza z nawigacją, tryb sharingowy umożliwiający monitorowanie samochodu, gdy korzystają z niego inni kierowcy oraz tzw. nawigacja ostatniej mili z rozszerzoną rzeczywistością. Ceed kombi z napędem hybrydowym typu plug-in oferuje dodatkowe funkcje, które zwiększają wygodę, np. zdalne uruchamianie i zakończenie ładowanie akumulatora.

W nowej Kii Ceed kierowca i pasażerowie mogą korzystać z Android Auto i Apple CarPlay, które umożliwiają bezprzewodowe połączenie smartfonu z systemem multimedialnym. Dzięki temu na dużym ekranie można wyświetlić aplikacje zainstalowane w telefonie i wygodnie z nich korzystać.

Dostępne są również systemy bezpieczeństwa i ułatwiania jazdy. Obejmują one między innymi ostrzeżenie o pojazdach w martwym polu widzenia, które zastąpiono systemem aktywnego unikania kolizji. Jak to działa? Po uruchomieniu kierunkowskazu w celu sygnalizacji zmiany pasa ruchu, jeśli istnieje ryzyko kolizji z pojazdem znajdującym się z boku z tyłu, nowy asystent unikania kolizji z pojazdem w martwym punkcie widzenia (BCA – Blind-spot Collision-Avoidance Assist) wyświetli ostrzeżenie. Po ostrzeżeniu, jeśli ryzyko kolizji w dalszym ciągu istnieje, system BCA aktywnie kontroluje pojazd, aby jej uniknąć.

Systemy bezpieczeństwa oferowane w gamie modeli z rodziny Kia Ceed obejmują asystentów: unikania kolizji z przodu (FCA – Forward collision-avoidance assist), który wykrywa nie tylko samochody i pieszych, ale także rowerzystów; utrzymania pasa ruchu (LKA – Lane Keep Assist); ostrzegania o ograniczeniu prędkości (ISLW – Intelligent Speed Limit Warning) oraz świateł drogowych.

Są też systemy ułatwiające prowadzenie, np. asystent pasa ruchu oraz kamera cofania. Asystent unikania kolizji podczas cofania został zaktualizowany. Jeśli układ wykryje, że istnieje zagrożenie kolizją z pojazdem nadjeżdżającym z lewej lub prawej strony, w pierwszej kolejności wysyła ​​​​ostrzeżenie. Po sygnale ostrzegawczym, jeśli ryzyko nadal istnieje, system automatycznie uruchamia hamowanie awaryjne, aby zapobiec kolizji.

Kia Ceed po liftingu – zmodernizowane silniki

Nowa Kia Ceed oferuje kilka układów napędowych, w tym hybrydę typu plug-in (PHEV) i miękką hybrydę (MHEV). Silniki mają moce od 100 do 204 KM. Do wyboru są silniki benzynowe o pojemności 1,0, 1,5 i 1,6 litra oraz wysokoprężne z turbodoładowaniem o pojemności 1,6 litra.

Benzynowy 1,5-litrowy silnik T-GDi jest produkowany w słowackich zakładach marki Kia, w których produkowane są również modele z rodziny Kia Ceed. Nowa jednostka napędowa, która zastępuje poprzednią 1,4-litrową T-GDi, może współpracować z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową (7DCT) lub z 6-biegową mechaniczną (6MT) i osiąga maksymalną moc 160 KM, przy niższych emisjach niż wcześniejszy silnik.

Nowy silnik 1,5 T-GDi jest również dostępny w połączeniu z miękką hybrydą MHEV. Ceed z wysokoprężnym silnikiem o maksymalnej mocy 136 KM jest dostępny wyłącznie jako miękka hybryda. Silnik ten może współpracować z inteligentną mechaniczną skrzynią biegów (iMT) lub z 7-biegową dwusprzęgłową (7DCT).

Modele hybrydowe typu plug-in (PHEV) wykorzystują benzynowy silnik 1.6 GDi o mocy 141 KM, który współpracuje z 6-biegową przekładnią dwusprzęgłową. Dzięki akumulatorowi o pojemności 8,9 kWh, Ceed w wersji hybrydowej typu plug-in – na jednym ładowaniu akumulatora do 100 proc. – zapewnia w trybie elektrycznym bezemisyjny zasięg do 57 km.

Topowe modele GT są oferowane z silnikiem 1.6 T-GDi, który zapewnia moc 204 KM i sportowe brzmienie. Silnik ten seryjnie współpracuje z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową (7DCT).

Produkcja odnowionych modeli Kia Ceed w zakładzie produkcyjnym marki Kia w Żylinie na Słowacji rozpocznie się w sierpniu tego roku. Samochody będą dostępne w Polsce już po wakacjach.