• Kia Stinger po modernizacji pojawi się w sprzedaży w Europie w czwartym kwartale tego roku
  • Po liftingu samochód będzie miał nieco zmieniony wygląd nadwozia oraz wnętrza
  • Pojawią się nowe pakiety stylistyczne, nowe materiały wykończeniowe, a kierowca będzie miał większą możliwość personalizacji pojazdu

Kia Stinger po zmianach ma jeszcze bardziej muskularny wygląd, a tym samym zyskała więcej cech, które przypisuje się typowym Gran Turismo. Charakterystyczna osłona chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa znajduje się teraz pomiędzy nowymi, ledowymi światłami z nowym wzorem świateł do dziennej jazdy. Nowe reflektory po wyłączeniu sprawiają wrażenie ciemniejszych oraz bardziej smukłych niż dotychczas.

Tylne lampy, które zachodzą na pokrywę bagażnika, również mają zmienioną stylistykę i rozciągają się na całą szerokość samochodu. podkreślając w ten sposób subtelny spojler, zintegrowany z pokrywą bagażnika. Kierunkowskazy składają się z 10 pojedynczych diod. Poza tym designem nawiązują obecnie do wyglądu flagi w szachownicę – takiej, której używa się w sportach motorowych do sygnalizowania końca wyścigu.

Kia Stinger po liftingu – więcej możliwości personalizacji

Nabywcy mocniejszych wersji Stingera zyskali możliwość wyboru końcówek układu wydechowego o większej średnicy niż dotychczas oraz zderzaka z dyfuzorem – oba te elementy nadają autu jeszcze bardziej muskularnego wyglądu. Wprowadzono również dwa nowe wzory 18- i 19-calowych obręczy kół z lekkich stopów. Sportowy fastback jest teraz dostępny również w nowym kolorze nadwozia.

Stinger po modernizacji zyskał jeszcze dwa nowe pakiety stylistyczne. W skład „Dark Package” wchodzą czarne końcówki układu wydechowego oraz czarna, błyszcząca obwódka wokół dyfuzora. Czarny jest również napis Stinger na tylnej klapie. W Ameryce Północnej będzie jeszcze oferowany nowy „Black Package”. Obejmuje on nowe 19-calowe, matowe, czarne obręcze kół z lekkich stopów, nowy spoiler na pokrywie bagażnika oraz utrzymane w czarnej tonacji osłony lusterek i listwy na progach.

Kia Stinger po liftingu – zmiany także we wnętrzu

Część pasażerska została zmieniona tak nieznacznie, że w pierwszym momencie trudno dostrzec wprowadzone modyfikacje. Dopiero po uważnym przyjrzeniu się zobaczymy, że dolna część kierownicy ma nowe, metaliczne wykończenie, które nawiązuje do chromowanej ramki otaczającej zestaw wskaźników. Z kolei lusterko wsteczne zostało pozbawione ramki, a to nadało mu nowoczesny wygląd i poprawiło widoczność do tyłu.

W zależności od wyposażenia, deska rozdzielcza i drzwi mają kontrastowe szwy. Konsola środkowa może być wykończona aluminium lub materiałem imitującym włókno węglowe, a na jej górze znajduje się dotykowy ekran o przekątnej 10,25 cala. W kabinie zastosowano również nowe nastrojowe oświetlenie, a do wyboru są aż 64 kolory.

Kia Stinger po liftingu – kiedy w salonach?

Kia Stinger po faceliftingu pojawi się w sprzedaży w Korei już w trzecim kwartale 2020 roku. Do oferty w Europie samochód trafi w czwartym kwartale tego roku.