Nowy Citroen C6 zadebiutował podczas salonu samochodowego w Pekinie. Nazwa modelu jest znana, ale nie jest to stuprocentowy Citroen, jakiego znamy w Europie. W tym przypadku mamy do czynienia z zupełnie innym samochodem, stworzonym specjalnie z myślą o chińskim rynku (tylko tam będzie sprzedawany).

Druga generacja C6 powstała we współpracy z chińskim partnerem, koncernem Dongfeng. W rzeczywistości jest zmodyfikowaną wersją sedana Fengshen A9. Oba auta mierzą ponad 5 m długości i bazują na platformie EMP2 Grupy PSA. Prawdopodobnie w 2017 roku do wspomnianej dwójki dołączy kolejny model pod marką DS.

Citroen C6 dla Chin nie wyróżnia się już tak oryginalnym nadwoziem. Auto prezentuje się klasycznie i elegancko. Nie oznacza to jednak, że brakuje mu nowoczesnych rozwiązań. Drogę oświetlają w pełni LED-owe reflektory, a klasyczne zegary zastąpiono cyfrowym zestawem wskaźników.

Samochód wyposażono w benzynowy silnik z turbodoładowaniem, który z pojemności 1,8 litra generuje moc 204 KM (280 Nm). Napęd przenoszony jest na przednie koła poprzez sześciostopniowy „automat”.

Nie tylko Citroen przygotował specjalny model dla Chin. W Pekinie zadebiutował również Peugeot 308 w wersji czterodrzwiowej.