Markę premium w Grupie Volkswagena czekają duże zmiany, także personalne. Na czele Audi już w kwietniu stanie Markus Duesmann. Były szef zakupów w BMW zastąpi na stanowisku CEO Brama Schota, który żegna się z firmą. Gdy w połowie listopada szef koncernu Volkswagena zapowiadał zmianę w Audi, podkreślał, że Duesmann „jako doskonały inżynier zrobi wszystko, żeby podnieść duży potencjał marki” i spełnić przyrzeczenie dane klientom hasłem „przewaga dzięki technice”.

Nowy szef – będą zmiany

W istocie, już od dawna żaden inżynier nie kierował Audi, techniczne rozwiązania stosowane w autach tej marki ledwie różnią się od konkurencji, przewaga – owszem – była, ale kiedyś.

Zanim pojawią się pierwsze modele powstałe pod kierownictwem Duesmanna, minie trochę czasu. Ale już modele, które zostaną zaprezentowane w tym roku, podążają we właściwym kierunku – dużo elektromobilności i auto kompaktowe, którego jesteśmy bardzo ciekawi. Interesująco zapowiadają się także zmiany w designie. Krytykowane często podobieństwo modeli różnych klas ma się stopniowo zmieniać, stylistyka stanie się bardziej zindywidualizowana.

Sprawdź także: nowości Mercedesa na 2020 rok

Premiery Audi – naszym zdaniem

Audi pilnie potrzebuje modeli, które mają potencjał do sprawienia niespodzianki, i takich, które pod względem technicznym zdecydowanie wyprzedziłyby konkurencję. Z tej perspektywy postrzegamy 2020 rok jako przejściowy – z dobrymi debiutami. Których się mniej więcej spodziewaliśmy...