• Renault Megane sedan po modernizacji otrzyma nowy silnik 1.0 TCe o mocy 115 KM współpracujący z manualną skrzynią biegów
  • W aucie poprawiono stylistykę nadwozia oraz zastosowano zmienioną deskę rozdzielczą
  • Samochód trafi do sprzedaży na początku 2021 roku

Nowe Renault Megane GranCoupe pod względem wymiarów jest typowym kompaktem, ale jego nadwozie zostało skomponowane w taki sposób, żeby stylistyka kojarzyła się z szykownymi limuzynami. Francuska firma liczy na to, że wprowadzone zmiany przyczynią się do kontynuowania sukcesu, jaki samochód odnosił do tej pory. Od wprowadzenia go do sprzedaży w 2016 roku do klientów trafiło około 200 tys. egzemplarzy.

Z przodu odświeżony model ma nowy zderzak i inną osłonę chłodnicy z chromowanymi elementami. Po bokach nowy Megane GranCoupe zyskuje dzięki nowej konstrukcji błotników i oświetleniu klamki drzwi. Z kolei aerodynamikę poprawiono stosując owiewki powietrza z przodu nadkoli. Samochód jest dostępny w siedmiu kolorach nadwozia, w tym w nowym Highland Grey. Dostępne są również nowe aluminiowe felgi w rozmiarach od 16 do 18 cali.

Renault Megane GranCoupe – cyfrowy kokpit

We wnętrzu pojazdu znajdziemy cyfrową deskę rozdzielczą o przekątnej 10,2 cala. Ponadto można mieć dotykowy, 9,3-calowy wyświetlacz do obsługi urządzeń pokładowych. Samochód może być wykorzystywany w jednym z czterech trybów jazdy: Eco, Comfort, Sport i MySense. Cyfrowe wyświetlacze na desce rozdzielczej za pomocą widżetów mogą pokazywać m.in. zużycie paliwa w trybie Eco czy moc w ustawieniu sportowym.

Nowe Renault Megane GranCoupe otrzymało nowe systemy wspomagania prowadzenia, dzięki którym jazda stała się bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Adaptacyjny tempomat z funkcją Stop&Go utrzymuje odległość między pojazdem a poprzedzającym przy określonej prędkości oraz reguluje przyspieszenie i hamowanie pojazdu.

Aktywny system hamowania awaryjnego jest wzbogacony o wykrywanie pieszych. Maksymalizuje bezpieczeństwo, ostrzegając kierowcę o niebezpiecznej sytuacji i może uruchomić hamulce, jeśli kierowca nie zareaguje.

Renault Megane GranCoupe – więcej asystentów jazdy

System ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu wykrywa zbliżający się pojazd i ostrzega kierowcę podczas cofania. Ponadto poprawiono funkcję Auto-Hold, która pozwala kierowcy pozostać nieruchomym przy zwolnionym hamulcu, aby zapewnić większy komfort w mieście. Na pokładzie nie zabraknie oczywiście systemów takich jak: utrzymanie pasa ruchu, asystent zmęczenia kierowcy czy monitorowanie martwego pola.

Nowe Renault Megane GranCoupe ma wzbogaconą gamę silnikową. Nowością jest benzynowy silnik 1.0 TCe o mocy 115 KM współpracujący z manualną skrzynią biegów. W ofercie jest jeszcze benzynowa odmiana 1.4 TCe generująca 140 KM. W tym przypadku do wyboru jest manualna, 6-stopniowa skrzynia lub 7-biegowa, dwusprzęgłowa. Takie same przekładnie można mieć również w przypadku 115-konnego diesla 1.5 Blue dCi.

Renault Megane GranCoupe będzie produkowane w fabryce w Turcji, a do sprzedaży trafi na początku 2021 roku.