Toyota Highlander to nie tylko największy SUV w ofercie Toyoty, ale także jeden z bardziej okazałych przedstawicieli tego segmentu na rynku polskim. Ten siedmioosobowy kolos ma blisko 5 metrów długości i może holować dwutonową przyczepę. Przy złożonym trzecim rzędzie siedzeń bagażnik do wysokości rolety mieści 658 l, a po złożeniu drugiego rzędu powstaje płaska przestrzeń bagażowa, która zmieści... dwuosobowy materac.

Toyota Highlander – dostępna w trzech wersjach

Highlander jest oferowany w trzech konfiguracjach i z jednym rodzajem napędu – 246-konną hybrydą. To połączenie silnika 2,5 l i dwóch motorów elektrycznych napędzających przednie koła oraz mocnego silnika elektrycznego przy tylnej osi, które razem tworzą napęd AWD-i. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,3 s, a jego średnie spalanie ma wynosić 6,6 l/100 km (dane producenta – WLTP).

Bazowa wersja Prestige zawiera trzystrefową klimatyzację, światła Bi-LED i duże aluminiowe koła w rozmiarze 20 cali. Standardem jest także elektrycznie unoszona klapa bagażnika, skórzana tapicerka z perforacją, podgrzewanie przednich foteli oraz przedniej szyby i rolety na szybach przy drugim rzędzie siedzeń. Do standardowego wyposażenia należy system multimedialny z 8-calowym ekranem dotykowym, 6 głośnikami, Android Auto i Apple CarPlay. W cenie jest także system stabilizacji toru jazdy przyczepy i off-roadowy system Trail Mode, który blokuje tylne koło bez przyczepności, zwiększając moment obrotowy na drugim kole. Tą wersję wyceniono na 231 900 zł.

Wersję Prestige można rozbudować o pakiet Tech, który zawiera 12,3-calowy ekran dotykowy na konsoli centralnej, system audio klasy premium marki JBL z 11 głośnikami, nawigację satelitarną w języku polskim z trzyletnią aktualizacją map i wentylację przednich foteli. Katalogowa cena Highlandera Prestige Tech wynosi 251 900 zł.

Trzecim wariantem wyposażenia jest wersja Executive. W tym przypadku dostajemy dodatkowo cyfrowe lusterko wsteczne z kolorowym wyświetlaczem, monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni i wyświetlacz HUD na przedniej szybie oraz panoramiczny dach z funkcją otwierania i uchylania. Standardem jest tu także podgrzewanie foteli w drugim rzędzie siedzeń i otwierane bezdotykowo drzwi bagażnika. Cena Highlandera Executive to 267 900 zł.

Przedsprzedaż nowej Toyoty Highlander wystartowała 26 października. Samochód trafi do salonów w styczniu 2021 r.