• Renault Trafic Combi oraz SpaceClass będzie napędzane wysokoprężnymi silnikami o mocy 110 KM, 150 KM oraz 170 KM
  • Samochody mają nie tylko zmienioną stylistykę nadwozia, lecz także przeprojektowane wnętrze z nową deską rozdzielczą
  • Nowe modele pojawią się w sprzedaży w kwietniu 2021 r.

Nowe Renault Trafic Combi może okazać się przydatny nie tylko firmom czy lokalnym samorządom, lecz także rodzinom. Zatem wszystkim tym, którzy potrzebują w jednym czasie przewieźć dużo osób wraz z bagażem. W tej postaci auto jest nie tylko przestronne, lecz także umożliwia wiele sposobów aranżacji wnętrza. Dość powiedzieć, że może w nim podróżować do 9 osób, a maksymalna pojemność części ładunkowej wynosi 1,8 m3.

Z kolei Trafic SpaceClass wychodzi naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających kierowców i pasażerów, poszukujących wszechstronności, przestrzeni i komfortu na najwyższym poziomie. Podmioty specjalizujące się w przewozie VIP-ów i turystów mają do dyspozycji opcję Signature z wnętrzem klasy biznes, wykończonym skórzaną tapicerką. Natomiast klientów marzących o aktywnym spędzaniu wolnego czasu zainteresuje z pewnością całkowicie nowa wersja Escapade.

Nowe Renault Trafic Combi i SpaceClass wyróżnia zmieniona maska oraz przeprojektowana atrapa chłodnicy. Dzięki tym modyfikacjom stylistyka pojazdu stała się bardziej wyrazista. Nowe są również zderzaki oraz reflektory full LED połączone chromowaną listwą.

Auta wyposażono w elektrycznie składane lusterka, nowe 17-calowe aluminiowe felgi (w przypadku SpaceClass z diamentowym połyskiem ) i eleganckie kołpaki. Oba modele są dostępne w siedmiu kolorach nadwozia, w tym z lakierem czerwonym Carmin.

Renault Trafic – całkowicie nowe wnętrze

W zmodernizowanym Traficu zastosowano zupełnie nową deskę rozdzielczą ozdobioną listwą, której przedłużenie zachodzi aż na drzwi. Ten stylistyczny zabieg potęguje wrażenie przestronności. Z kolei zmieniona dźwignia skrzyni biegów oraz obramowania przełączników klimatyzacji otrzymały chromowane wykończenie. Ponadto w kokpicie znalazło się wiele nowych schowków, których łączna pojemność wynosi 86 l. Oprócz tego na pokładzie jest 6-litrowa szuflada Easy Life.

W wyposażeniu obu wersji można mieć teraz multimedialny system Renault Easy Link z nawigacją satelitarną. Jest on kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay, a ponadto zawiera 8-calowy wyświetlacz oraz indukcyjną ładowarkę do smartfonów.

Renault Trafic – jeszcze lepsze bezpieczeństwo

Nowe Renault Trafic Combi i Trafic SpaceClass wyposażono w liczne systemy wspomagające kierowcę podczas prowadzenia. Na pokładzie znalazły się m.in. aktywny tempomat, awaryjne hamowanie, utrzymanie pasa ruchu, a także monitorowanie martwego pola. Bezpieczeństwo zwiększa dodatkowo pojemniejszy czołowy airbag dostosowany do ochrony dwóch pasażerów.

Renault Trafic w nowych wersjach może być napędzane jednym z trzech silników wysokoprężnych. Najsłabsza jednostka o mocy 110 KM współpracuje wyłącznie z manualną skrzynią biegów i oferowana będzie tylko w wersji Combi. Kolejny w gamie silnik generuje 150 KM (5 KM więcej niż dotychczas) i łączony jest z przekładnią manualną lub z 6-stopniową, dwusprzęgłową. W dalszym ciągu w ofercie występuje jednostka o mocy 170 KM, która seryjnie współpracuje z dwusprzęgłową skrzynią.

Więcej informacji dotyczących obu pojazdów poznamy na początku przyszłego roku. Nowe Renault Trafic Combi i Trafic SpaceClass trafią do sprzedaży n w kwietniu 2021 r.