Toyota nie pokazała od początku wszystkich wersji RAV4 po faceliftingu. Chwali się za to nową odmianą, która trafi do sprzedaży w 2022 r. i ma pokazywać, jaki będzie odświeżony model.

Wersja Adventure ma m.in. zmienione względem innych wersji zderzaki, atrapę chłodnicy, poszerzenia nadkoli czy dwukolorowy dach nawiązujący do Land Cruisera. Ponadto dla tej wersji są zarezerwowane 19-calowych felgi ze specjalnym wzorem oraz pikowana skóra we wnętrzu.

Toyota RAV4 po liftingu - co się zmieni?

Specjalna wersja po części przedstawia także, jak będzie wyglądała wersja po liftingu. Odświeżony model ma zupełnie inne przednie światła projektowe LED, a także odświeżone światła przeciwmgielne, nowe wzory felg w różnym kolorze w zależności od wersji. We wnętrzu są za to zaktualizowane multimedia, ambientowe oświetlenie LED i nowe porty USB-C. Inne zmiany są dość kosmetyczne, jak podświetlenie przełączników sterowania szybami i elektryczne sterowanie fotelem pasażera.

Nie zmienił się za to napęd. Pewne jest, że w ofercie cały czas będzie czterocylindrowy, 2,5-litrowy silnik łączony z hybrydą oraz hybrydą plug-in. Producent na razie nie zdradza, czy dwulitrowy silnik benzynowy pozostanie w ofercie.

Odświeżona Toyota RAV4 we wszystkich wersjach dostępne będzie w pierwszym kwartale 2022 r.