W tekście i zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Volvo XC40 – nieduży, ale wielki wewnątrz

Za sprawą wyrazistej stylistyki XC40 wyróżnia się na tle klasowej konkurencji, a dzięki kompaktowym wymiarom prezentuje się wyjątkowo zgrabnie. Ten model okazuje się na tyle przestronny, żeby zapewnić wygodę w obu rzędach siedzeń. Do tego dochodzą łatwa obsługa urządzeń pokładowych i bogate wyposażenie już w bazowej wersji. SUV sprawdzi się również podczas rodzinnych wycieczek, bo jego bagażnik ma pojemność 452-1328 l.

Sprawdź cenę

Volvo XC40 – cieszy dobrymi osiągami

Już podstawowa wersja silnikowa Volvo XC40 dostarcza dużo pozytywnych wrażeń podczas prowadzenia. Pod maską odmiany T2 wylądował benzyniak 1.5 generujący 129 KM oraz 245 Nm. Napęd na przednie koła dociera za pośrednictwem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów. Jednak niezależnie od rodzaju transmisji momentu obrotowego, kierowca może cieszyć się dobrymi osiągami. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 10,9 s, natomiast maksymalnie autem można podróżować 180 km/h. Średnie spalanie według producenta wynosi 7,0 l/100 km.

Sprawdź cenę

Volvo XC60 – rodzina go polubi

XC60 zaprasza bogatym wyposażeniem seryjnym, a także ekskluzywnie wykończonym i przestronnym wnętrzem. W obu rzędach siedzeń jest dużo luzu na wysokości kolan, a i nad głowami nie brakuje przestrzeni. Atutem sprzyjającym rodzinnemu podróżowaniu jest pojemny bagażnik, który mieści 483-1410 l. Prowadzący ma wygodną pozycję za kierownicą, a obsługa urządzeń pokładowych poprzez ekran dotykowy i za pomocą tradycyjnych przycisków okazuje się intuicyjna.

Sprawdź cenę

Volvo XC60 – zelektryfikowane napędy

W każdej wersji spalinowe silniki wspomagane są przez elektryczne jednostki. Jako miękka hybryda występują zarówno diesle o mocy 197 KM lub 235 KM, jak i benzyniaki generujące 197 KM, 250 KM bądź 300 KM. Silniki benzynowe i Diesla wspomagane są przez 14-konne silniki elektryczne. SUV dostępny jest z napędem na przód lub na wszystkie koła. W wyposażeniu standardowym jest 8-stopniowy "automat"

Sprawdź cenę

Volvo XC90 – nawet dla siedmiu osób

Flagowy SUV Volvo robi wrażenie dużym nadwoziem. Zaletą karoserii jest efektowna stylistyka z reflektorami z charakterystycznym motywem młota Thora. Zewnętrzne wymiary przekładają się na przestronne wnętrze. Jest ono tak duże, że swobodnie mieści nawet trzy rzędy siedzeń, więc autem może podróżować nawet 7 osób. Pasażerowie mogą rozkoszować się także wygodnymi siedzeniami oraz miłymi w dotyku materiałami wysokiej jakości. Rodzinnym potrzebom powinien sprostać także bagażnik o imponującej pojemności 709-1886 l.

Sprawdź cenę

Volvo XC90 – mocy zawsze pod dostatkiem

Jeżeli cenicie mocne silniki zapewniające świetne osiągi, a przy tym liczycie na niskie zużycie paliwa, to każda z wersji napędowych będzie dobrym wyborem. Już bazowa, miękka hybryda z jednostką Diesla ma 235 KM, natomiast benzynowe generują 250 KM lub 300 KM. W modelach MHEV spalinowe jednostki są wspomagane przez elektryczne, generujące 14 KM.

Sprawdź cenę