Pandemia koronawirusa sprawiła kłopoty z produkcją nowych samochodów, a tym samym ograniczona jest ich dostępność. W efekcie na zamówiony pojazd kierowcy muszą czekać po kilka miesięcy, a nierzadko jest to nawet rok. Nie dziwi zatem wzrost zainteresowania używanymi samochodami. Dla właścicieli aut to okazja na uzyskanie korzystnej ceny przy sprzedaży. Obecnie ceny wzrosły na tyle, że możliwe jest zbycie pojazdu nawet o ok. 20 proc. drożej niż przed rokiem. A przecież cały czas dotyczy to tego samego egzemplarza, a zatem o rok starszego.

Z kolei klienci zainteresowani zakupem samochodu decydują się na używany egzemplarz głównie dlatego, że w przeciwieństwie do nowych pojazdów nie muszą czekać na auto kilku miesięcy. Mogą się cieszyć jazdą już po zawarciu transakcji.

Nowatorski sposób sprzedaży lub zakupu używanego pojazdu proponuje platforma Spotawheel. Dzięki niej w przejrzysty sposób i - co ważne - bezpiecznie można stać się właścicielem samochodu z drugiej ręki. To zasługa starannej selekcji aut z przejrzystą historią oraz faktycznym przebiegiem.

Każdy samochód wystawiony do sprzedaży za pośrednictwem Spotawheel sprawdzony zostaje w aż 200 punktach kontroli, odbywa się nim jazdę próbną, a do tego podlega rozszerzonej gwarancji nawet do pięciu lat. Zakupiony pojazd może być dostarczony pod dom nowego właściciela.

Zakup samochodu w Spotawheel odbywa się za gotówkę, w ramach leasingu lub kredytu, a także możliwa jest zamiana pojazdów. Co istotne, jeżeli nie pokona się zakupionym autem więcej niż 300 km, to bez żadnych wyjaśnień można go zwrócić w ciągu 14 dni.