Na stoisku BMW podczas IAA 2013 we Frankfurcie nad Menem zobaczymy 5 nowych modeli seryjnych i jeden pojazd koncepcyjny z przednim napędem. Dla zwiedzających przygotowano też trasę o dlugości 300 metrów, na której będzie można przetestować samochody marki BMW. Organizatorzy oczekują, iż w ciągu 12 dni trwania salonu samochodowego we Frankfurcie nad Menem auta pokonają trasę ok. 9 100 kilometrów.

Jednak promocja ukierunkowana jest na nowy dział BMW i, który będzie prezentował swoje najnowsze modele. Zobaczymy tam BMW i3 oraz plug-in sportowego BMW i8. Jak wiemy, BMW i3 trafi do sprzedaży w listopadzie 2013 r., a w późniejszym okresie producent planuje róznież wersję o przedłużonym zasięgu z silnikiem spalinowym.

O BMW i8 wiemy tylko, że będzie to połączenie mocy sportowego auta ze zużyciem małego auta. Kolejne nowości to: BMW 4 Coupé, zmodyfikowana rodzina BMW5 i trzecia generacja BMW X5. Będzie też koncept BMW Active Tourer Outdoor, który jest ewolucją prezentowanego w 2012 roku w Paryżu konceptu Active Tourer z przednim napędem.