Opel w połowie września 2013 roku podczas międzynarodowego salonu samochodowego IAA we Frankfurcie nad Menem zaprezentuje nową generację firmowego designu. Koncept Opel Monza prezentuje nową filozofię „Ewolucja rzeźby stylizacji”, która wypada wyjątkowo dobrze, a przy tym nazywa się jak coupé z lat osiemdziesiątych, które miało konkurować z autami produkowanymi w Stuttgarcie i Monachium.

Na pierwszy rzut oka ten model sprawia wrażenie jakby stanowił połączenie Mercedesa z OPC i z całą pewnością stanowi ostrzeżenie dla największego konkurenta Volkswagena. Koncept ma tylny napęd i mógłby być napędzany silnikiem o pojemności skokowej 3.6 l V6 o mocy 325 KM, współpracującym z sześciostopniowym automatem. GM ma też do tego auta stosowna platformę, która znana jest z Cadillaca ATS.

Jak widać auto mogłoby szybko trafić do produkcji seryjnej, ale na takie decyzje będziemy musieli zapewne jeszcze jakiś czas poczekać. Pomóc w takiej decyzji mogą zapewne przychylne opinie podczas premiery konceptu Opel Monza we Frankfurcie nad Menem.