Nowa Mazda 3 dołącza do grupy pojazdów Mazdy najnowszej generacji, czerpiących inspirację z nagradzanego motywu stylizacji „KODO: Dusza Ruchu” oraz technologii SKYACTIV. Nowa Mazda 3, którą wyposażono w MZD Connect - pokładowy system łączności, który doskonale wpasowała się w jeden z głównych wątków tematycznych IAA Frankfurt 2013, związany z podłączonym do sieci samochodem przyszłości.

Dzięki temu systemowi łączności, najlepiej sprzedająca się Mazda ostatniej generacji, jest jednym z pierwszych samochodów w swojej klasie, które umożliwiają swoim pasażerom dostęp do internetu: mogą oni bez przeszkód korzystać z Facebooka i Twittera, zwiedzać świat Aha pełen zorganizowanych tematycznie, umieszczonych w chmurze treści, czy też czerpać korzyści ze spersonalizowanych usług opartych na lokalizacji oraz aplikacji samochodowych oferowanych przez Mazdę.

Nowa Mazda 3 jest dostępna w Polsce z gamą jednostek napędowych SKYACTIV, obejmującą wyłącznie wolnossące silniki benzynowe, w połączeniu z automatycznymi lub ręcznie sterowanymi skrzyniami biegów.

Wszystkie mają w standardzie i-stop (start-stop), a dostępny jest także układ odzyskiwania energii i-ELOOP (oparty na kondensatorach). Auto można już zamawiać u dilerów Mazdy. Pierwsze pojazdy trafią do Polski w październiku. Podstawowa odmiana SkyGo z silnikiem 1.5/100 KM kosztuje od 62 900 zł.