Nowy Rapid ma 4304 mm długości, jest atrakcyjnym, funkcjonalnym autem, z którym Skoda wiąże duże nadzieje rynkowe. Szef Skody, prof. Winfried Vahland zapowiada, że w najbliższych latach jego firma jeszcze bardziej wzmocni swoją pozycję na światowym rynku.

Menadżerowie Skody podkreślają, że po raz pierwszy ich firma wchodzi na ogromny, ale też bardzo konkurencyjny i wymagający rynek kompaktowych hatchbacków. Rapid Spaceback ma na nim spore szanse. Jest to auto o obszernym wnętrzu, zapewniające pasażerom na przednich i tylnych siedzeniach dużo miejsca zarówno na nogi, jak i nad głowami.

Bardzo funkcjonalny jest bagażnik Rapida Spacebacka. Ma pojemność 415 litrów, a po złożeniu kanapy pojemność wzrasta do 1380 litrów. Tylne siedzenia i oparcie można składać asymetrycznie, w zależności od potrzeb i długości przewożonego przedmiotu.

Odnowione Yeti zaprezentowano w dwóch wariantach: jeden przystosowany do jazdy miejskiej, natomiast drugi -Outdor - dobrze poradzi sobie w terenie. Obie wersje łatwo odróżnić. Wersja „miejska" ma zderzaki w kolorze nadwozia, natomiast terenowe Yeti ma zderzaki plastikowe. Zaletą obu wersji jest możliwość zamówienia do nich licznych opcji, co pozwoli na indywidualizację pojazdów.