W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Volvo XC40 – nieduży, ale wielki wewnątrz

Za sprawą wyrazistej stylistyki Volvo XC40 wyróżnia się na tle klasowej konkurencji, a dzięki kompaktowym wymiarom prezentuje się wyjątkowo zgrabnie. Ten model okazuje się na tyle przestronny, żeby zapewnić wygodę w obu rzędach siedzeń. Do tego dochodzi wygodna pozycja za kierownicą, łatwa obsługa urządzeń pokładowych oraz bogate wyposażenie już w bazowej wersji. Samochód sprawdzi się również podczas rodzinnych wycieczek, bowiem jego bagażnik ma pojemność 452-1328 l.

Sprawdź ofertę

Volvo XC40 – cieszy dobrymi osiągami

Już podstawowa wersja silnikowa Volvo XC40 dostarcza dużo pozytywnych wrażeń podczas prowadzenia. Pod maską odmiany T2 wylądował benzyniak 1.5 generujący 129 KM oraz 245 Nm. Napęd na przednie koła dociera za pośrednictwem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów. Jednak niezależnie od rodzaju transmisji momentu obrotowego, kierowca może cieszyć się bardzo dobrymi osiągami. Dość powiedzieć, że samochód uzyskuje setkę po 10,9 s, natomiast maksymalnie autem można podróżować 180 km/h. To wszystko przy średnim spalaniu na poziomie zaledwie 7,0 l/100 km.

Sprawdź ofertę

Volvo XC40 – dopracowany pod każdym względem

Podczas projektowania zawieszenia inżynierowie nie poszli na nawet najmniejszy kompromis. Z jednej strony układ jezdny zestroili w taki sposób, żeby zapewniał optymalne resorowanie niezależnie od rodzaju wybojów. Dzięki temu nawet podczas pokonywania dużych nierówności nawierzchni pasażerowie mogą cieszyć się wysokim komfortem jazdy. To wrażenie potęguje także cicha praca zawieszenia. Z drugiej strony podwozie nie jest zbyt miękkie, a tym samym auto zachowuje się stabilnie i perfekcyjnie prowadzi się na zakrętach. W opanowaniu XC40 pomaga precyzyjny układ kierowniczy.

Sprawdź ofertę